Velika sobota in Velika noč

Ob 6.00 blagoslov ognja. Nato v cerkvi blagoslov vode. Blagoslovljen ogenj lahko prevzamete na župnijskem vrtu, blagoslovljeno vodo pa v cerkvi.

Češčenje Jezusa v Božjem grobu:

8.00   Lukovica in Dragomer
9.00   Log
10.00   Vnanje Gorice
11.00   Brezovica

Blagoslov velikonočnih jedil:

13.00  Dragomer – cerkev
14.00  Log – kapela
15.00  Vnanje Gorice – cerkev
16.00  Brezovica – cerkev
17.00  Brezovica – cerkev

Ob 19.00 velikonočna vigilija na Brezovici. Najslovesnejše bogoslužje v vsem cerkvenem letu, ki nas s štirimi deli – slavje luči, besedno, krstno in evharistično bogoslužje – uvede v skrivnost Kristusovega vstajenja. Tretji dan birmanske devetdnevnice.

VELIKA NOČ, 31. marec, ob 6.30 velikonočna procesija na Brezovici in po procesiji sveta maša.
Na Logu in v Vnanjih Goricah je sveta maša ob 9.00 in nato na Brezovici ob 10.30. Četrti dan birmanske devetdnevnice.

Vrstni red velikonočne procesije:

Pred procesijo se pred cerkvijo razvrstijo nosilci bander. Prvo bandero je z Brezovice, nato sledi z Vnanjih Goric, Dragomerja in z Loga. Po zapeti hvalnici »aleluja« gre na začetek procesije kip vstalega Zveličarja. Nato pa župljani pristopite k tistemu banderu, iz katerega kraja župnije prihajate: Brezovica, Vnanje Gorice, Lukovica, Dragomer, Log. Nato gredo pevci, ministranti in »nebo«, pod katerim je duhovnik z Najsvetejšim. Naj bo lepa procesija izraz našega veselja in hvaležnosti za dar odrešenja.