Oznanila – četrta velikočna nedelja – 21. april 2024

Ponedeljek, 22. april, ob 20.00 srečanje za starše prvoobhajancev v Marijinem domu.

Četrtek, 25. april, ob 19.00, Markova procesija in prošnji dan v Vnanjih Goricah na god sv. Marka. Začetek procesije pri križu v Vnanjih Goricah in nato sveta maša v cerkvi na Gulču.

Sobota, 27. april, ob 19.00 je spominska slovesnost v spomin na Rudija Kolariča. Najprej bo sveta maša, 30. dan po smrti, in po sveti maši orgelski koncert.

Nastopajo domači organisti in gostje: Pia Nahtigal, Ana Žitko, Lucija Žitko, Gregor Žitko, Matej Plevnik. Povezovanje programa: Alenka in Jošt Klemenc. Dogodek pripravlja Kulturno društvo Breza, Župnija Brezovica in KS Brezovica.

Lepo povabljeni!

Nedelja, 28. april, krstna nedelja.

Nedelja, 1. maj, praznik svetega Jožefa Delavca. Veroučna srečanja se začnejo zopet po prvomajskih počitnicah v ponedeljek, 6. maja.

Katoliška karizmatična prenova vabi na molitvena večera z bratom Shajijem v župnijsko cerkev v ljubljanskih Dravljah v ponedeljek 22. in torek 23. aprila. Program se začne ob 18:30 uri s slavljenjem, nato bo ob 19.h sveta maša, po maši pa nagovor gosta z molitvijo za ozdravljenje.

Brat Shaji je mednarodni laični pridigar iz Indije, ki se že več kot 30 let posveča oznanjevanju Božje besede v sodelovanju z največjim centrom Katoliške cerkve za duhovne vaje na svetu v Kerali. Bog ga je blagoslovil s čudovitimi duhovnimi darovi, saj se je preko njegovega oznanjevanja in molitve dotaknil številnih ljudi in mnogi pričujejo o ozdravljenju. Številnim, ki so bili brez upanja, je Bog preko karizem brata Shajija dal novo upanje.

V Ignacijevem domu duhovnosti bo priprava na zakon preko spleta od 3. do 5. maja in od 7. do 9. junija 2024.  Zaročenci se lahko prijavijo preko spleta ali pa na e-naslovu pripravanazakon@ignacijevdom.si. Več informacij o pripravi je na spletu. Na njem najdete tudi odmeve na pripravo.

V soboto, 11. maja 2024, ob 18.00 bo v športni dvorani OŠ Antona Martina Slomška slavilni večer. Skupina Svetnik nas bo vodila s pesmijo. Pričevalci bodo razglašali čudovita Božja dela. V središču bo Najsvetejši zakrament. Imeli bomo možnost svete spovedi. Župnija Vrhnika vabi prav vsakogar, da skupaj častimo Gospoda, za vse dobro, kar je storil.