Oznanila – peta velikočna nedelja – 28. april 2024

Sreda, 1. maj, praznik svetega Jožefa Delavca, začetek šmarnic.

Na Brezovici bodo šmarnice pri sveti maši. Razmišljali bomo o Božji služabnici Cvetani Priol.  V Vnanjih Goricah bodo šmarnice ob 19.00 na Gulču kot šmarnično bogoslužje.

Petek, 3. maj, prvi petek v mesecu maju; po večerni sv. maši bo molitev pred Najsvetejšim do 20.30.

Sobota, 4. maj, prva sobota v mesecu maju, obisk starejših in bolnih na domu. Zvečer je molitev rožnega venca pred Najsvetejšim s premišljevanjem na fatimski način pred sveto mašo.

Nedelja, 5. maj, Florjanova nedelja na Brezovici. Pri sveti maši ob 10.00 se bomo spomnili vseh pokojnih gasilcev in gasilk ter prosili za varstvo in blagoslov pri njihovem delu v prihodnje.

V Ignacijevem domu duhovnosti bo priprava na zakon preko spleta od 3. do 5. maja in od 7. do 9. junija 2024.  Zaročenci se lahko prijavijo preko spleta ali pa na e-naslovu pripravanazakon@ignacijevdom.si. Več informacij o pripravi je na spletu. Na njem najdete tudi odmeve na pripravo.

V soboto, 11. maja 2024, ob 18.00 bo v športni dvorani OŠ Antona Martina Slomška slavilni večer. Skupina Svetnik nas bo vodila s pesmijo. Pričevalci bodo razglašali čudovita Božja dela. V središču bo Najsvetejši zakrament. Imeli bomo možnost svete spovedi. Župnija Vrhnika vabi prav vsakogar, da skupaj častimo Gospoda, za vse dobro, kar je storil.

Za mlade

Mladi med 19. in 35. letom (študenti in mladi v poklicih) lepo vabljeni na duhovni vikend Ljubim s čistim srcem, ki bo med 17. in 19. 5. v Vrbju pri Žalcu. Gre za vikend razmišljanja in pogovorov na temo odkrivanja ljubezni, čistosti, življenja v prijateljskih in romantičnih odnosih ter pričevanje o življenju v zakonu. Prijavite se lahko do 10. maja preko maila (sflslovenija@gmail.com) oz. po telefonu (031 349 286). Kontakti so objavljeni tudi na plakatu na oglasni deski pred cerkvijo na Brezovici.

Romanje na Brezje – ob zaključku šolskega in študijskega leta Katoliška mladina organizira tradicionalno zahvalno romanje na Brezje. Potekalo bo v noči s 28. na 29. junija 2024. Začelo se bo ob 21.00 izpred Zavoda sv. Stanislava v Šentvidu. Ob 2.00 se nam lahko priključite v Kranju (Župnijska cerkev sv. Modesta). Jutranja sveta maša na Brezjah bo ob 7.00. Prijava za organiziran avtobusni prevoz iz Brezij do Ljubljane je možna do 22. junija. Vabljeni, da romanje organizirate tudi iz svoje župnije.

Mladifest – Romanje v Međugorje od 1. 8. do 6. 8. 2024. Namenjeno je mladim, predvsem študentom, ki bi želeli poglobiti vero, preživeti nekaj dni v skupnosti romarjev ter ustvariti nova prijateljstva. Letošnje geslo festivala je: “A le eno je potrebno. Marija si je izvolila dobri del, ki ji ne bo odvzet” Lk 10, 42. Število mest je omejeno, prijavnico najdete na naši spletni strani.

• Prvi petek: v petek, 3. 5. 2024, ob 6.30 v cerkvi Srca Jezusovega (Tabor)
  • Taizejska molitev: v ponedeljek, 6. 5. 2024, ob 19.00 v evangeličanski cerkvi v Ljubljani
  • Javna molitev : v petek, 10. 5. 2024, ob 6.30 na Kongresnem trgu.
  • Žejni Besede – skupina za mlade odrasle: v ponedeljek, 31. 5. 2024, ob 19.00 na Starem trgu 34
  • Poletni kamp 2024: od 5. 8. do 9. 8. 2024, za mlade med 12. – 15. letom.
  • Poletni teden v Taizeju: od 21. 7. do 28. 7. 2024, za mlade med 16. in 30. letom