Verouk

Obvestilo za birmance, njihove starše in botre

Spoštovani,
letu priprave na zakrament svete birme je pred nami naslednje srečanje:

Četrtek, 19. april 2018, ob 19h – srečanje za starše in botre z naslovom: “Birma – pečat Svetega Duha”. Poudarki bodo duhovne narave, predvsem se bomo srečali z razlago obreda birme in z vprašanjem življenja s Svetim Duhom po birmi (s primeri, zgodbami, odlomki iz filmskih prikazov).

Devetdnevnica pred birmo bo v dveh delih: prvi del, ki je za kristjana zelo pomemben, bo v času velikonočnega tridnevja: od 29. marca do 1. aprila: veliki četrtek ob 19h, veliki petek ob 19h, velika sobota ob 20h in Velika noč.

Drugi del je pred praznikom sv. birme, od torka, 15. maja, do petka, 18. maja, vedno ob 19h na Brezovici.

Srečanje z gospodom upokojenim nadškofom birmovalcem, msgr. Alojzom Uranom, je v četrtek, 10. maja, ob 18h na Brezovici. Ob 19h je sv. maša na praznik Gospodovega vnebohoda. Med sv. mašo bo birmovalec v spovednici za zakrament sv. spovedi za starše in botre.

Slovesnost svete birme je v soboto, 19. maja, ob 10h na Brezovici.

Čas priprave na praznik sv. birme je priložnost duhovne poglobitve, ne samo za birmance, ampak tudi za njihove starše in botre. Upam, da boste uskladili svoje obveznosti in najdete čas za srečanja, ki bodo v bližnji prihodnosti. Lepo vas pozdravljam in vam želim bogato duhovno življenje.

Jožef  Poje,  župnik

VEROUK    BREZOVICA   2017/2018

PRVI TERMIN DRUGI TERMIN
1. r. Torek ob 17hMartina Jerina

Učilnica Marije Goretti – 1. nadstropje
Četrtek ob 17hMateja Seliškar

Učilnica A. M. Slomšek  – spodaj levo
                                                                                                                                             PRAZNUJEMO IN SE VESELIMO – 8€    (učbenika ni)

Liturgični zvezek – 4€

2. r. Torek ob 17hDarja Pleško

Četrtek ob 17hNeža Novak

Delovni zvezek: PRAZNUJEMO Z JEZUSOM – 8€   in   Liturgični zvezek – 4€
3. r. Torek ob 17h – g. župnik

Četrtek 18hMateja Seliškar

Učilnica A. M. Slomšek – spodaj levo

Delovni zvezek: KRISTJANI PRAZNUJEMO SKUPAJ – 10€      in        Liturgični zvezek – 4€
4. r. Ponedeljek ob 16hKarmen Rus

Učilnica A. M. Slomšek – spodaj levo

Četrtek ob 18h – Neža Novak

Učilnica Lojze Grozde – spodaj desno

Učbenik: POT V SREČNO ŽIVLJENJE – 8€,   Delovni zvezek: POT V SREČNO ŽIVLJENJE – 4€   in  Liturgični zvezek – 4€
5. r. Ponedeljek 17hMarija Dular Kepic

Četrtek 18hMarija Dular Kepic

Antonova dvorana

Učbenik: ZNAMENJA NA POTI K BOGU – 8€,   Delovni zvezek: ZNAMENJA NA POTI K BOGU – 4€  in   Liturgični zvezek – 4€
6. r. Ponedeljek ob 18hMarija Dular Kepic

Četrtek ob 17hMarija Dular Kepic

Antonova dvorana

Učbenik: SKUPAJ V NOVI SVET – 8€,   Delovni zvezek: SKUPAJ V NOVI SVET – 4€  in  Liturgični zvezek – 4€
7. r. Ponedeljek ob 16hMarija Dular Kepic

Četrtek ob 15hMarija Dular Kepic

Antonova dvorana

Učbenik: KDO JE TA? – 8€,   Delovni zvezek: KDO JE TA? – 4€   in   Liturgični zvezek – 4€
8. r. Ponedeljek ob 15hMarija Dular Kepic

Četrtek ob 16hMarija Dular Kepic

Antonova dvorana

Učbenik: V ŽIVLJENJE – 8€,   Delovni zvezek: V ŽIVLJENJE – 4€  in  Liturgični zvezek – 4€
9. r. Ponedeljek ob 16hg. župnik

Torek ob 18hg. župnik

Učilnica Lojze Grozde – spodaj desno

Učbenik: PRIDI SVETI DUH – 8€,   Liturgični zvezek – 4€  in   navaden šolski zvezek s črtami (priporočeno A4, največ 40 listni)
Veroučna prijavnica za župnijo Brezovica za šolsko leto 2017-2018

Ker je v času veroučnih ur veliko prometa, je prihod z avtomobilom samo enosmeren – po Starovaški cesti od cerkve do Marijinega doma (kjer lahko otrok izstopi iz avta, ali se ga kar počaka po končani uri) in nato takoj za župniščem zavijete levo da pridete na Brezovško cesto, ki vas levo odpelje zopet do Tržaške. Ta enosmerni promet velja le za čas verouka in samo od parkirišča pri pokopališču navzgor.

Na željo stanovalcev, ki živijo ob omenjenih cestah in se s to ureditvijo prometa tudi strinjajo, vas prosim tudi za primerno hitrost, saj so ob cesti lahko tudi majhni otroci, ker so njihova dvorišča in izvozi vezani na te ceste. Hvala za razumevanje.

Lepo vas pozdravljam,
Jožef Poje, župnik