Oznanila – Bela nedelja, nedelja Božjega usmiljenja – 7. april 2024

Nedelja, 7. april, je nedelja Božjega usmiljenja, bela nedelja.

Ob 15.00 je zaobljubljena procesija in molitev za odvrnitev potresa in drugih naravnih nesreč ter prošnja za blagoslov leta. Naši predniki so zelo močno čutili potrebnost molitve. Ne le zaradi strahu pred nesrečami, ampak v moči zaupanja v Boga, v Njegovo pomoč, varstvo, usmiljenje. Popoldan ni svete maše, ampak le zaobljubljena molitev, ki jo imamo že več kot sto let, po hudem ljubljanskem potresu (velika noč 14. 4. 1895). Pridite in se priporočimo Bogu in njegovemu usmiljenju.

Ponedeljek, 8. april, po sveti maši je srečanje molitvene skupine Beseda življenja. Naslov srečanja je: »Apostoli so z veliko močjo pričevali o vstajenju Gospoda Jezusa in velika milost je bila nad vsemi« (Apd 4,33).

V torek, 9. 4. 2024, ob 19.45 prisrčno vabljeni na slavilni večer Dotik Duha k sv. Jožefu v Ljubljani. Z nami bo gostja Milana Karajić, ki bo delila svojo zgodbo življenjskih preizkušenj in čudežev. Kot vedno bo priložnost tudi za molitev nad posamezniki, spoved, slavljenje in adoracijo.

Nedelja, 14. april, pri sveti maši bo predstavitev mladih iz programa POTA, ki bodo odšli na misijonsko delo: “Smo skupina šestih deklet, ki se poleti s POTA programom odpravlja v misijone v Indijo. Pomagale bomo Slovenki, Mojci Gayen, v njeni dekliški šoli Luč upanja. Deklicam želimo dati svoj čas, znanje, vero, kar smo, kar premoremo in tudi tisto, česar ne – denarja za njihove šolnine.”

Vabimo vas na SEMINAR O POSVOJITVI, ki bo v soboto, 20.4.2024 ob 9 – 12h,  v Antonovem domu na Viču v Ljubljani (Tržaška cesta 85). Vabljeni ste zakonci, ki razmišljate o posvojitvi in starši, ki ste že posvojili ter vsi, ki vas zanima ta tema. Svojo prisotnost potrdite do 14. 4. na e-naslov: info@neplodnost-rodovitnost.si.

ZA MLADE:

Večer Plus + v torek, 9. aprila ob 19.00, v Antonovem domu na Viču. Nagovoril nas bo Benjamin Siter na temo poklicanosti v poročeno življenje. Večer nam bo s slavilno glasbo polepšala Svetnikova skupnost slavilcev – Sveti.

Večer z Mattom Fraddom

Gostitelj enega izmed najbolj znanih in poslušanih katoliških podcastov Pints With Aquinas prihaja v Slovenijo. Med več kot 500.000 naročnikov je v svojem dolgoletnem delovanju delil že skoraj 300 epizod z najrazličnejšimi gosti.

O svoji zgodbi spreobrnjenja in o upanju v Kristusu nam bo spregovoril 12. aprila, ob 19.00, v telovadnici OŠ Alojzija Šuštarja.

Zaradi velikega zanimanja smo število mest povečali. Za dogodek je potrebna prijava. Prostovoljne prispevke zbiramo za kritje stroškov dogodka.

Javna molitev rožnega venca je lepa priložnost, da oznanimo svetu Kristusa in po Mariji izprosimo vere.
V petek, 12. aprila bomo skupaj molili na Kongresnem trgu ob 6.30 zjutraj. Tokrat za slovenske duhovnike in bogoslovce ter za nove duhovne poklice.

V soboto, 20. aprila: srečanje družin na Brezjah

V soboto, 20. aprila, bo med 14. in 17. uro popoldan na Brezjah srečanje družin ljubljanske nadškofije.  Geslo srečanja je »Vzemi Boga zares!«. Srečanje se bo začelo s pesmijo in molitvijo. Nato bo starše v cerkvi nagovoril Aleš Čerin na temo, kako danes vzgajati mlade Daniele. Mlade bosta pod šotorom nagovorila s. Ana Šuštar in župnik z Brda pri Lukovici, Bernard Rožman. Za otroke do 10 let pa bodo skavti pripravili delavnico. Srečanje se zaključi s sv. mašo ob 16. uri, ki jo bo daroval ljubljanski nadškof Stanislav Zore.

Program:

14.00: Slavljenje v čast Jezusu in Mariji

14.30: Program na treh lokacijah:
– Za otroke do 10 let program oblikujejo skavti
– Najstnike in mladino bosta pod šotorom nagovorila Bernard Rožman, župnik z Brda pri Lukovici in s. Ana Šuštar
– Za starše bo imel v baziliki Aleš Čerin predavanje na temo vzgoje otrok in mladine

16.00: Sv. maša pod šotorom, ki jo bo vodil nadškof msgr. Stanislav Zore

17.00: Zaključek

Pripeljite svoje družine, povabite pa tudi sorodnike, prijatelje in znance!