Oznanila, 30. december 2018

Pogled na preteklo leto 2018 :
krsti: 27 (predlani 32), od tega je krščenih otrok cerkveno poročenih staršev 16, otrok od neporočenih staršev 9, civilno poročenih 2;
prvoobhajanci: 36 (predlani 25); 
birmanci: 34 (predlani 34);
cerkveno poročenih: 4 poroke (predlani je bilo 8 porok);
cerkveni pogrebi: 52 (predlani 43).
Povprečen obisk pri vseh nedeljskih mašah v župniji je okrog 750 do 800 nedeljnikov. Pri verouku je okoli 320 veroučencev; v župniji je okoli 80 bralcev Božje besede, 5 zakonskih skupin, 4 pevski zbori, 3 molitvene skupine, 4 neokatehumenske skupnosti, skavti, pritrkovalci, ministranti, izredni delivci obhajila, katehistinje, Karitas…

Zahvala vsem, ki ste pripravljali božično praznovanje: vsem, ki ste postavljali jaslice na Brezovici, na Logu in v Vnanjih Goricah, vsem, ki čistite in krasite cerkve v župniji in kapelo, vsem pevcem, zborovodjem, organistom in pritrkovalcem ter vsem bogoslužnim sodelavcem.

V imenu katoliških založb se iskreno zahvaljujem vsem, ki ste naročeni na Družino, Ognjišče in druge verske časopise ali revije. Če je v vaši moči, spodbudite še koga k naročilu verskih in duhovnih revij. Lahko pa je naročilo tudi vaš dar ob pomembnih življenjskih dogodkih: praznovanje rojstnega dne, prvega svetega obhajila, svete birme, poroke…

Na prvi petek v mesecu januarju, 4. januarja, bom obiskal starejše in bolne na domu. Ob 15h bo na Brezovici molitev rožnega venca Božjega usmiljenja. Po maši oblikuje molitev pred Najsvetejšim skupina Prenova v Duhu.

Na prvo soboto, 5. januarja, obhajamo tretji sveti večer – pred praznikom svetih treh kraljev.

Gospodovo razglašenje ali sveti trije kralji – praznik razglasitve Odrešenika po izobražencih, modrih, znanstvenikih je v nedeljo, 6. januarja. Na ta dan otroci prinesejo svoj adventni dar k jaslicam, kakor so modri izročili Jezusu svoje darove. Darovi bodo namenjeni za otroke v misijonskih deželah. Ob prazniku Gospodovega razglašenja se nad vhodom, nad vrati hiš tudi napiše kratice C+M+B, med številko novega leta. Te tri črke pomenijo začetnice treh besed: Christus mansionem benedicat, ali v dobesednem prevodu: Kristus dom blagoslovi (lepši slovenski prevod je: Kristus naj blagoslovi prebivališče):  20 + C + M + B  + 19

Po prazniku Gospodovega razglašenja, od 7. januarja dalje, se začnejo veroučna srečanja za vse razrede.

About

View all posts by