Oznanila, 15. december 2019

Nedelja, 15. december, ob 18.00 uribožično-novoletni koncert v cerkvi sv. Lovrenca v Dragomerju.

Ponedeljek, 16. december, začetek božične devetdnevnice, ko bomo vsak večer med tednom ob 19.00 uri pričakovali prihod Odrešenika. Otroci bodo s svečkami oblikovali sprevod po cerkvi in spremljali sv. Jožefa in Marijo na poti v Betlehem. Povabljeni otroci, starši, stari starši…

Sobota, 21. decembra, po večerni mašiv Marijinem domu dramska igra z naslovom Božič brez daril, ki jo pripravlja skupina otrok z imenom MKI. Ponovitev igre še v nedeljo, 22. decembra, po sv. maši, ki je ob 10.00 uri na Brezovici.
Igra govori o razvajeni deklici Kaji, ki se veseli božiča le zaradi daril. Ampak, kaj če gre kaj narobe? Kaj bo naredila Kaja, če ostane brez daril?

Sobota, 21. december, na predvečer 4. adventne nedelje bodo skavti prinesli luč miru iz Betlehema v našo župnijo. Letošnje vodilo ob prihodu luči miru je: »Ne bojte se goreti«.
Luč miru bomo sprejeli pri večerni sveti maši in nato tudi pri vseh nedeljskih mašah, 22. decembra. 

Sveta spoved pred božičnimi prazniki: spoved bo v času božične devetdnevnice pred sveto mašo. Spovedni dan pa bo na četrto adventno nedeljo, 22. decembra, od 17:00 ure dalje, ko bo na voljo več spovednikov.

Sveta spoved na Rakovniku, od 16. do 24. decembra, dopoldne od 9.00 do 12.00 ure, popoldne od 15.00 do 19.00 ure.  

Spoved za mlade:          
na Viču – ponedeljek, 16.12. ob 19.00
na Rakovniku – petek, 20.12. ob 19.30

Vzemimo si čas za duhovno pripravo na praznik Gospodovega rojstva. Gospod nam govori prek Božje besede, ki je v Svetem pismu, deluje pa po svetih zakramentih.

About

View all posts by