Oznanila, 1. december 2019

Ponedeljek, 2. december, po večerni  sv. maši je srečanje molitvene skupine Beseda Življenja. Vodilo, vrstica Svetega pisma, za mesec december je: »Čujte torej, ker ne veste, katerega dne pride vaš Gospod.« (Mt 24,42)

Četrtek, 5. december, na predvečer sv. Miklavža bo sv. Miklavž obiskal otroke na Brezovici v Brezovi dvorani OŠ Brezovica, ob 18.00 uri. Pred prihodom sv. Miklavža bo ogled dramske igre, ki jo pripravljajo mladi, animatorji župnije Brezovica.
Na Logu je obisk sv. Miklavža v dvorani gasilskega doma ob 17.00 uri.

Četrtek, 5. december, ob 19.00 uri v Marijinem domu, predstavitev bibličnega tečaja »Figulus«, ki je šola molitve, kjer udeleženci napredujejo v branju in poslušanju Božje besede. Sestavljen je iz sedmih korakov: branje izbranega odlomka, pripovedovanje, premišljevanje (meditacija), molitev v srcu, medsebojna podelitev izkušnje v skupini, sklepna molitev in nazadnje molitev drug za drugega.

Petek, 6. december, je prvi petek, obisk starejših in bolnih na domu.  Ob 15.00 uri je na Brezovici molitev rožnega venca Božjega usmiljenja. Zvečer ob 19.00 uri se vsi birmanci zberejo pri sveti maši. Po sv. maši bo molitev pred Najsvetejšim do 20.30 ure.

Sobota, 7. december, ob 10.00 uri, srečanje za ministrante na Brezovici.

Sobota, 7. december, je prva sobota, zvečer pred sv. mašo molitev rožnega venca pred Najsvetejšim. Ker je to večer pred praznikom Brezmadežnega spočetja Device Marije, bo po sv. maši vokalno-instrumentalni večer, koncert Marijinih pesmi, ki ga pripravlja MePZ Brezovica in podelitev priznanj glasbenim sodelavcem.

Nedelja, 8. december, Marijin praznik: Brezmadežno spočetje Device Marije. Praznujemo začetek življenja Božje matere, devet mesecev pred njenim rojstvom.

Pri maši ob 10.00 uri nas bo obiskala skupina mladih prostovoljk, ki za en mesec odhaja na Madagaskar v pomoč slovenskim misijonarjem. Obiskale bodo g. Petra Opeko in g. Janeza Krmelja, pri katerem bodo skupaj z laiško misijonarko Katjo Ravnikar pomagale pri ustanovitvi vrtca. Svoje delo in poslanstvo bodo predstavile po sv. maši.

About

View all posts by