VEROUK 2022-2023

Pred nami je novo šolsko in veroučno leto. V novem veroučnem letu bo nekaj sprememb. Veroučne ure ob 18.00 že od lani ni več, ker je v zimskem času že močno ponoči. Tudi dve veroučni uri za birmance in prvoobhajance in drugi razred ne bo več, ampak bo le ena skupna na teden, ker so ti razredi maloštevilni in v primeru dveh različnih ur lahko pridejo k eni uri samo trije ali štirje otroci. In če dva od njih zbolita, skoraj ni mogoče imeti veroučno srečanje.

Spremba je tudi pri vpisu otrok v veroučne ure, pri katerem tudi dobite potrebne delovne zvezke in učbenike. Vpis otrok k verouku bo v drugem tednu septembra: v ponedeljek 5. septembra in torek 6. septembra in sicer v ponedeljek od 13.00 do 18.00 in v torek od 14.00 do 18.00 v župnijski pisarni.

Začetek verouka je v ponedeljek, 12. septembra.

Če imate učbenike, ki jih ne potrebujete več, jih lahko oddate v župnijski pisarni, da se jih lahko podari drugim otrokom.

PRVI TERMIN – a  DRUGI TERMIN – b
1. r. Ponedeljek 17h – Učilnica Marije Goretti – 1. nadstropje, ga. Mateja Seliškar Torek 17h – Učilnica Marije Goretti – 1. nadstropje, ga. Martina Jerina
2. r.Torek 17h – Učilnica – spodaj levo – vsi skupaj v eni skupini ga. Mateja Seliškar
3. r.Torek 17h – Učilnica – spodaj desno – vsi skupaj v eni skupini g. župnik
4. r.Ponedeljek 16h – Učilnica– spodaj levo ga. Karmen RusČetrtek 17h – Učilnica – spodaj levo ga. Ana Kodba
5. r.Ponedeljek 16h – Učilnica– spodaj desno ga. Mateja SeliškarČetrtek 16h – Učilnica– spodaj desno ga. Mateja Seliškar
6. r.Ponedeljek 17h – Antonova dvorana g. kaplanČetrtek 17h – Antonova dvorana g. kaplan
7. r.Ponedeljek 16h – Antonova dvorana g. kaplanČetrtek 15h – Antonova dvorana g. kaplan
8. r.Ponedeljek 15h – Antonova dvorana g. kaplanČetrtek 16h – Antonova dvorana g. kaplan
9. r.Torek 16h – Antonova dvorana – vsi skupaj v eni skupini g. župnik

Za vse razrede bo vpis k veroučnim uram: v ponedeljek, 5. septembra in torek, 6. septembra. V ponedeljek od 13.00 do 18.00 in v torek od 14.00 do 18.00 v župnijski pisarni.

Ob vpisu boste lahko prejeli delovne zvezke in učbenike (ki si jih lahko sposodite tudi v župniji, če bodo le na voljo) ter prispevali dar za ogrevanje in vzdrževanje veroučnih prostorov. Priporočeni dar za prvega otroka je 30 EUR, za drugega 20 EUR in za tretjega 10 EUR, za celo veroučno leto.

Učbeniki in delovni zvezki za verouk v letu 2022-2023:

1. Razred – ni zvezka
  2. Razred – delovni zvezek: Praznujmo z Jezusom – 12€
  3. Razred – delovni zvezek: Kristjani praznujemo skupaj – 12€
  4. Razred – delovni zvezek: Pot v srečno življenje – 8€, učbenik: Pot v srečno življenje – 10€
  5. Razred: delovni zvezek: Znamenja na poti k Bogu – 8€, učbenik: Znamenja na poti k Bogu – 10€
  6. Razred: delovni zvezek: Skupaj v novi svet – 8€, učbenik: Skupaj v novi svet – 10€
  7. Razred: delovni zvezek: Kdo je ta? – 8€, učbenik: Kdo je ta? – 10€
  8. Razred: delovni zvezek: V življenje – 8€, učbenik: V življenje – 10€
  9. Razred: delovni zvezek: Za tvojo duhovno rast, Delovni zvezek za pripravo na birmo, s špiralo, Marija Prikeržnik, Celjska Mohorjeva Družba – 14€
Veroucna-prijavnica-2022-2023

Veruicni-urnik-2022-2023