Oznanila – 22. nedelja med letom – 28. avgust 2022

Vsako nedeljo so od Velikega šmarna do Malega romarske »šmarne maše« na Dobrovi, ob 16.00 uri. Lepo povabljeni na romanje k Mariji v Leščevju.

Četrtek, 1. september, prvi četrtek v mesecu, po sveti maši molitev pred Najsvetejšim do 20.00. Molitev v tišini pred Najsvetejšim je vsak četrtek na Brezovici po večerni sveti maši.

Petek, 2. september, prvi petek v mesecu. Obisk starejših in bolnih na domu. Ob 15.00 na Brezovici molitev rožnega venca Božjega usmiljenja. Zvečer po maši je molitev pred Najsvetejšim do 20.30 ure.

Sobota, 3. september, od 10.00 do 11.00, prvo srečanje ministrantov v novem šolskem letu.

Sobota, 3. september, prva sobota, molitev rožnega venca pred Najsvetejšim s premišljevanjem na fatimski način pred sveto mašo. Po maši litanije Matere Božje.

Za vse razrede bo vpis k veroučnim uram:
v ponedeljek, 5. septembra in torek, 6. septembra, in sicer v ponedeljek od 13.00 do 18.00 in v torek od 14.00 do 18.00 v župnijski pisarni. Začetek verouka je v ponedeljek, 12. septembra.

Ob vpisu boste lahko prejeli delovne zvezke in učbenike (ki si jih lahko sposodite tudi v župniji, če bodo le na voljo) ter prispevali dar za ogrevanje in vzdrževanje veroučnih prostorov. Priporočeni dar za prvega otroka je 30 EUR, za drugega 20 EUR in za tretjega 10 EUR, za celo veroučno leto. Če imate učbenike, ki jih ne potrebujete več, jih lahko oddate v župnijski pisarni, da se jih lahko podari drugim otrokom. Liturgični zvezek, ki nas vodi skozi cerkveno leto in praznike, vsakemu veroučencu podarja župnija. Delovni zvezki in učbeniki so na voljo tudi v katoliških knjigarnah: Salve, Družina, Mohorjeva družba.

Veruicni-urnik-2022-2023

Pevci
»Kdor lepo poje, dvakrat moli.« Nekaterim je Bog podelil velik dar
lepega petja. Povabljeni k pevskemu zboru, da s svojim darom
častite Boga, obogatite sebe in tudi druge.

Otroški pevski zbor (učenci OŠ od 2. do 8. razreda), ki ga vodi Teja
Jerina, ima vaje ob sobotah od 10.00 do 11.30 v Marijinem domu.
Prvo srečanje je v soboto, 10. septembra.

Zbor Anima (devetošolci in mladina), ki ga vodi Viktorija Celarc, ima
vaje ob sobotah od 19.00 do 21.00 v Marijinem domu. Prvo srečanje
je v soboto, 1. oktobra. Ura prvega srečanja še ni določena.

Mladinski pevski zbor (devetošolci, dijaki in študentje), ki ga vodi
Gregor Žitko, ima vaje ob ponedeljkih od 20.00 do 21.30. Povabljeni
novi pevci in pevke, prva vaja v novem šolskem letu je 5. septembra.

Mešani pevski zbor Brezovica, ki ga vodi Tone Rozman, ima vaje ob
sredah ob 20.00 v Marijinem domu. Prvo jesensko srečanje je 31.
avgusta. Lepo vabljeni novi pevci in pevke.

Mešani pevski zbor Log, ki ga vodi Henrika Gutnik ima vaje ob
četrtkih ob 18.00 v kapeli na Logu. Lepo vabljeni novi pevci in pevke.

Pritrkovalci
Vaje pritrkovalcev so ob nedeljah ob 11.00 v prostorih
Karitas. Začetniška skupina ima vaje ob sobotah ob 17.00.
Povabljeni tudi novi člani