Praznik vseh svetih – 1. november

Praznik vseh svetnikov je veliki dan vere, upanja in ljubezni. To ni “dan mrtvih”, kot je bilo napisano na nekaterih koledarjih. To je dan živih, kajti Bog je zvest in trdno drži njegova obljuba: »Kdor v me veruje, bo živel, tudi če umrje!« Naši rajni, ki počivajo v naročju zemlje, so ustvarjeni in krščeni zato, da bi postali svetniki.
Ta pot je namenjena tudi nam saj smo s krstom že vstopili v občestvo svetih.

NAGOVOR NA PRAZNIK VSEH SVETIH

Na praznik Vseh svetih bo blagoslov vseh pokopališč v župniji. Tudi če ne boste obiskali groba svojih domačih, se nanje spomite v molitvi. Še posebej na praznik Vseh svetih, 1. novembra, in na Dan spomina vernih rajnih, 2. novembra.

Cerkev na Brezovici je odprta eno uro za osebno molitev, za sveto spoved in prejem svetega obhajila:
vsak delavnik od 18.00 ure dalje in vsako nedeljo od 9.00 ure dalje.
Sveto obhajilo lahko prejmete med tednom ob 18.20 in ob 18.40 in v nedeljo ob 9.20 in 9.40.

NEPOSREDNI PRENOS SVETE MAŠE

About

View all posts by