Oznanila – 30. nedelja med letom – 24. oktober 2021

Ponedeljek, 25. oktober, sedma obletnica smrti župnika Jožeta Gregoriča, spomnimo se ga v molitvi. Ponedeljek, 25. oktober, dan suverenosti, državni praznik, s katerim obeležujemo odhod zadnjega vojaka JLA z ozemlja Slovenije. Dan suverenosti je državni praznik od leta 2015.

V naši dekaniji je priprava na prejem zakramenta svetega krsta in svete birme – katehumenat – na dveh krajih:
na Viču ob četrtkih, ob 19.00 uri v Antonovem domu, Tržaška cesta 85, 1000 Ljubljana, tel. 01/244 42 60;
na Rakovniku ob torekih, ob 20.00 uri v župnišču, Rakovniška cesta 6, 1000 Ljubljana, tel. 01/427 14 59.

Ponedeljek, 1. november, praznik Vseh svetih; svete maše:
ob 7.00 in 14.00 na Brezovici, po maši ob 14.00 uri bo molitev na pokopališču;
ob 8.30 na Logu v cerkvi in v Vnanjih Goricah, po maši bo molitev na pokopališču na obeh krajih;
ob 11.00 v Dragomerju, po maši bo molitev na pokopališču.
Zvečer ob 18.00 uri je na Brezovici molitev rožnega venca za naše rajne, na predvečer dneva vernih rajnih.

Torek, 2. november, spomin vernih rajnih; sv. maša je na Brezovici ob 8.00 in ob 19.00.

Strokovni seminar Moč dotika
Gradim ali rušim odnose? Vabljeni na strokovni seminar Moč dotika, s katerim želimo opolnomočiti vzgojitelje, starše in pedagoške delavce za soočanje z izzivi, ki jih na področju vzgoje prinaša dotik. Razmišljali bomo o primerni rabi dotika, o njegovi vrednosti potrjevanja, kot tudi o njegovi zlorabi. Seminar bo potekal v soboto, 20. novembra 2021, od 8.00 do 17.00, v Tehnološkem parku v Ljubljani oz. prek videokonference, v primeru sprememb omejitev zbiranja ali velikega števila prijav. Oblikovalci seminarja: Stanko Gerjolj, Milena Igličar, Drago Jerebic, Špela Potočnik, Benjamin Tomažič.
Prijava na seminar https://institut-integrum.com/product/strokovni-seminar-moc-dotika/

V času jesenskih počitnic ni veroučnih srečanj. Verouk se začne po počitnicah, 2. novembra.

Tečaj za zaročence v letu 2021
Tečaj za zaročence je namenjen parom pred odločitvijo za sklenitev zakramenta svetega zakona in skupnega zakonskega življenja. Srečanje bo v petek, 5. in v soboto, 6. novembra 2021.