Oznanila, 18. november 2018

Na predvečer goda sv. Cecilije, zavetnice cerkvene glasbe, cerkvenih pevcev in glasbenikov, je v sredo, 21. novembra, srečanje vseh pevskih zborov v naši župniji. Pevci se bodo pri večerni maši, ob 19:00, priporočili sv. Ceciliji, njihovi zavetnici, po maši bo sledilo še skupno srečanje v Marijinem domu.

Blagoslov novega križa – Antonov križ, ob Cesti na postajo je na praznik Kristusa Kralja, 25. novembra, ob 15.00 uri. Postavljen je Bogu v čast in zahvalo. Pobudo za križ v tem delu naše župnije je tik pred svojo smrtjo dal pokojni župnik Jože Gregorič.

Križ, ki je delo arhitekta Martina Kavčiča, nas bo spominjal na Kristusovo trpljenje in zmago nad smrtjo. S svojo simboliko nam bo kazal, da so naši napori, težave in trpljenje z velikonočno vero osmišljeni in premagani.

 

About

View all posts by