Beseda pred prazniki

Spoštovani

Prav danes, 23. decembra, je trideset let od plebiscita in razcveta slovenske pomladi od maja 1990 naprej. Bogu sem hvaležen, da sem doživel tiste čase.

Kaj pomeni domovina, slovenska samostojnost in lastna država Slovenija, sem globoko občudoval in doživljal v maju 1996 ob prvem obisku svetega papeža Janeza Pavla II. v Sloveniji ob 1250 letnici krščanstva med Slovenci. Po tolikem času smo Slovenci zopet vzpostavili svojo državo. Na poseben način sem doživljal Cankarjevo izpoved: »Mati, domovina, Bog.« Bogu in nebeški Materi Mariji gre neskončna zahvala.

Blagoslovljeno in doživeto obhajanje Božične skrivnosti in praznikov, blagoslovljeno, srečno in zdravo novo leto 2021, hvaležno in ponosno praznovanje 30 letnice plebiscita, slovenske samostojnosti in državnosti.

To vam vsem želim,
Jožef Poje, župnik

About

View all posts by