VIRTUOZNA glasba za VIOLINO

J. S. BACH ,  N. PAGANINI ,  H. W. ERNST , E. YSAYE

Sobota, 9. oktobra 2021 ob 19.45 v župnijski cerkvi na Brezovici.

ILDAR GATOV

Ildar Gatov je vrhunski violinist-virtioz. Diplomiral je na Kazanskem, Moskovskem konservatoriju  Čajkovskega (Akademiji za glazbo) in na Sankt-Peterburškem državnem konservatoriju Rimskega- Korsakova (Akademija za glasbo)  kot violinist in dirigent. Po zaključenem izobraževanju je bil profesor violine  na Kazanskem Državnem konservatoriju (Akademiji za glasbo)  in solist v Kazanski Državni  filharmoniji. Od leta 1993 do leta 2015 je bil član velikega simfoničnega orkestra Državnega Akademskega Marijinskega gledališča v  S. Peterburgu, sodeloval je na turnejah po ZDA, Kanadi, Japonski, Kitajski, Južni Koreji, Avstraliji in Evropi.  Sodeloval je pri snemanju oper in simfonij ruskih in evropskih skladateljev s podjetji Philips, Sony in Deutsche Grammaphon. Sodeloval je na številnih festivalov : «White Nights» v Sankt Peterburgu, «Mikkeli Music Festival»,  «Savonlinnan Oopperjulat» na Finskem, «Salzburger Festspiele» v Avstriji, Münchner Opernfestspielen,  Edinburgh Festival, Ljubljana festival,  etc.  Nastopal je na samostojnih koncertih v Rusiji, Nemčiji, Sloveniji, Italiji.

About

View all posts by