Veliki četrtek

Spomin Gospodove večerje na veliki četrtek je veselo praznovanje, kajti ta večer nam  je Jezus dal samega sebe v evharistiji in nam podaril duhovništvo in njegovo zakramentalno moč. Zvonovi zvonijo ob slavi, nato pa utihnejo do praznovanja velike noči.

Ta dan je bila dana temeljna zapoved krščanstva, da se ljubimo med seboj kot bratje in sestre. Po vseh teh dogodkih pa je Jezus začel svoje zveličavno trpljenje z molitvijo na Oljski gori, kjer je potil krvavi pot, bil izdan in odveden v ječo in drugi dan v obsodbo.

Letos ne bomo mogli prisostvovati obredom velikega tedna v domači cerkvi. Kljub temu vas vabim, da se na največji krščanski praznik – veliko noč – pripravimo tako, kot da bi bili navzoči pri skupnem bogoslužju. Nagovor župnika na letošnji veliki četrtek v župniji Brezovica.

Prenos svete maše iz stolnice v Murski Soboti (škof Peter Štumpf) je na veliki četrtek ob 18.00 uri na radiu Ognjišče.

Prav tako bo v živo prenos svete maše iz stolnice sv. Nikolaja v Murski Soboti ob 18.00 uri na Exodus tv.