Oznanila, 25. januar 2016

zvoncek-miniZVONČEK št. 2 (25. januar 2016)

Od 1. februarja do 13. februarja bom zaradi zdravljenja kolena odsoten. Zato v tem času ne bo uradnih ur. Kljub temu pa lahko za vse nujne stvari  kadarkoli pokličete na telefon 040 395 942 ali pišete na elektronski naslov: jozef.poje@rkc.si.
Zato v času od 2. 2. do 10. 2. ne bo veroučnih srečanj za 9. razred – birmanci, kot običajno, ampak bosta dve srečanji v soboto ob 20h za vse birmance skupaj, 6. 2. in 13. 2., v Marijinem domu. Po zimskih počitnicah so veroučna srečanja kot običajno. Za vse ostale razrede je verouk nespremenjen.

Srečanje za ministrante bo iz tega razloga izjemama že zadnjo soboto v januarju, 30. 1. ob 9h na Brezovici in ne na prvo soboto februarja.

Tudi obisk bolnih in starejših ne bo mogoč na prvi petek v februarju, ampak šele v petek, 19. februarja. Hvala za razumevanje.

Predstavitev birmancev župnijskemu občestvu bo v nedeljo, 31. 1., pri maši ob 10h. Molimo za birmance, njihove starše in botre.

Peš romanje na Vrhniko, kjer je cerkev posvečena spreobrnjenju apostola Pavla, bo v nedeljo 31. 1. Začetek romanja bo z blagoslovom romarjev ob 12h na Brezovici v cerkvi.

Sestanek odbora za orgle bo v torek, 2. 2., ob 20h v Marijinem domu.

Prvi petek v februarju je 5. 2. Ob 15h, ob uri Jezusove smrti, bo v cerkvi na Brezovici molitev rožnega venca Božjega usmiljenja. Po maši zvečer ob 19h, molitev pred Najsvetejšim pripravlja soseska Log. Zaključek molitve je ob 20:30 uri. Lepo povabljeni.

Prva sobota v februarju je 6. 2. Ob 18:15 bo molitev rožnega venca s premišljevanjem. Po maši pa litanije v čast Materi Božji.

Prva nedelja v februarju – 7. 2. – je tudi krstna nedelja. Vaš dar pri maši bo na prvo nedeljo namenjen za nove orgle. Hvala!

V sredo, 10. 2., obhajamo pepelnico – začetek postnega časa. Sveta maša je ob 19h. K maši povabljeni vsi veroučenci, skupaj s starši. Ta dan je tudi strogi post. Ne zamudimo tega dneva – vstopa v pripravo na velikonočne praznike.

Ves postni čas, od pepelnice dalje do sv. velikonočnega tridnevja, bo v župniji, v dvorani nasproti župnišča, vsako jutro od ponedeljka do petka ob 6h – molitev hvalnic. Vabljeni!

Vsako postno nedeljo je na Logu ob 15h molitev križevega pota na prostem, po poti do cerkve. Vsak postni petek po sv. maši je molitev križevega pota v cerkvi na Brezovici.

V petek, 12.2., je skavtski petek s sodelovanjem skavtov pri sveti maši.

Dekanijsko romanje v letu usmiljenja je 13. 2. 2016. Odhod proti Mariboru ob 7h – odhod bo iz Viča! Ob 9:30 bo v baziliki Matere Usmiljenja v Mariboru spokorno bogoslužje in priložnost za sveto spoved. Ob 11:30 sv. maša v Mariborski stolnici ob grobu bl. škofa Antona Martina Slomška. Po kosilu bomo obiskali pastoralno središče sv. Janeza Boska v Mariboru, kjer bomo zapeli litanije Matere Božje. Vrnitev domov je ob 21h. Cena romanja (vožnja in kosilo) je 25€, plačilo je ob prijavi.

Srečanje ŽPS je izjemoma tretji ponedeljek v mesecu februarju: 15. 1., ob 20h v Marijinem domu.

Od 1. februarja 2016 dalje bo v stanovanju na Logu (pritličje, pod kapelo) stanoval Roman Logar, ki bo skrbel za kurjavo, za urejenost okolice in tudi kot skrbnik kapele. Zaradi službenih obveznosti ne bo stalno prisoten v stanovanju, vendar je dosegljiv na telefon: 070 701 963.

VEROUČNA OBVESTILA

Na praznik Jezusovega darovanja – na Svečnico – 2. 2. je za vse veroučence in njihove družine sveta maša zvečer ob 19h. V ostalih dnevih je redni verouk, prav tako naslednji teden do zimskih počitnic, razen 9. razred ima spremembo.
Na kulturni praznik, 8. 2., ni pouka v šoli in zato tudi ni verouka. Obisk svete maše pa je za vse veroučence na PEPELNICO – v sredo, 10.2., ob 19h.
Tretji razred: Obhajanje prvega sv. obhajila bo v nedeljo, 24. 4.2016, ob 10h.
Deveti razred, birmanci: predstavitev župnijskemu občestvu – 31.1. ob 10h. Verouk pred zimskimi počitnicami samo za 9.r. : dvakrat ob sobotah, 6.2. in 13.2, obakrat ob 20h za vse birmance skupaj. Duhovne vaje od 26.2., do 28.2.2016 v Stični. Sveta birma v soboto, 16.4.2016, ob 10h.
Osnovnošolci in njihovi starši vabljeni na dan odprtih vrat, ki bo v soboto, 30. januarja 2016 na Škofijski klasični gimnaziji v Šentvidu nad Ljubljano. Možen bo obisk pouka na gimnaziji (8:00–9:55), ogled šole in dijaškega doma (8:00- 12:10). V tem času boste lahko obiskali tudi gimnazijske interesne dejavnosti ter prisluhnili nastopu pevskega zbora.
Infotmativni dan za ŠKG in Gimnazijo Želimlje bo 12. in 13. februarja 2016.
Bralne urice so v sredo od 10h do 11h v Marijinem domu.
Svetopisemske urice  so v četrtek od 18h do 19h, tudi v Marijinem domu.
Pritrkovalci na Brezovici  imajo vaje ob sobotah ob 9:30 v Marijinem domu.
V sredo je na Logu v kapeli srečanje Molitvene skupine ob 18:00.
V četrtek je na Logu v kapeli ob 20:15 srečanje skupine Prenova v Duhu.
Otroški PZ  ima vaje v Marijinem domu ob sobotah od 10:00 do 11:30.
Mladinski PZ ima vaje v Marijinem domu ob ponedeljkih od 20:00 do 21:30.
Mešani PZ ima vaje v Marijinem domu ob sredah od 20:00 do 22:00.
Mladinska srečanja so ob sobotah ob 20h v Marijinem domu.
Svetovni dan mladih bo potekal v Krakovu na Poljskem od 20. do 31. julija 2016. Več na: http://www.drustvo-skam.si/sdm/20_sdm_krakov_2016.php
V župnišču so še fotografije in veroučna spričevala, z vpisom zakramenta sv. birme, od birmancev leta 2015, lahko jih prevzamete.

About

View all posts by