Oznanila, 16.7.2017

Zahvala vsem, ki ste sodelovali pri obhajanju slovesnosti zalate maše g. Marijana Peklaja na Brezovici v nedeljo 9. julija 2017 – g. Antonu Štruklju, pridigarju na zlati maši in vsem duhovnikom, pevcem in pritrkovalcem, čistilkam in krasilkam cerkve, gasilcem in vsem ostalim društvom, narodnim nošam in gospodinjam za pecivo, skavtom in ministrantom…

V nedeljo, 23.julija, obhajamo Krištofovo nedeljo in 30 letnico MIVE v Sloveniji. Pri vseh mašah bo na koncu blagoslov vozil. Vaš dar pri blagoslovu vozil bo namenjen slovenskim misijonarjem za nakup prometnih stredstev. Hvala za vaše darove.

S pomočjo darov ob blagoslovu avtomobilov je MIVA Slovenija v letu 2016 omogočila nakup vozil v skupni vrednosti 444.000,00 €.

misijonar država vozilo
s. Lorella Figini Angola avto Toyota
Sestre usmiljenke Čile kamionet
škof Govindu Joji Indija avto–koprojekt A
Sestre Uršulinke Kamerun avto Toyota Rav4
Lazaristi Madagaskar avto Toyota–kopr. A
škof Jose Alfredo Madagaskar avto Toyota
Lazaristi Madagaskar popravilo
Marijine sestre Madagaskar avto Ford
Sestre Misijonarke Evangelija Madagaskar avto Toyota
Sestre Notre Dame Madagaskar avto Mitsubishi
škof Ferdinand Razafimamonjy Madagaskar avto Toyota
Tone Kerin Madagaskar avto Toyota
p. Lojze Podgrajšek Malavi avto Toyota
Anton Grm Mozambik avto Toyota
S. Zvonka Mikec Mozambik avto Toyota
Šolske sestre Paragvaj kombi Hyundai
Pavel Bajec Slonokoščena obala avto Toyota
s. Marta Meško Ukrajina avto Škoda Yeti
p. Janez Mujdrica Zambija avto Toyota
p. Matthew Kasongo Zambija minibus Toyota

Bog naj vsem darovalcem na priprošnjo sv. Krištofa povrne z blagoslovom in srečno vožnjo na vseh poteh! V imenu slovenskih misijonarjev se vam iskreno zahvaljujemo!

OB JUBILEJNI, 30. OBLETNICI MIVA SLOVENIJA

V osemdesetih letih dvajsetega stoletja je bil nekakšen nemir med ljudmi. Začelo se je brez kakršnekoli finančne osnove s takratnimi »nič dinarji«. Kako začeti? Nadškof je sicer rekel, da bi škofija dala na razpolago nekaj sredstev za začetek, a kaj, ko se je vsem zdel začetek nove akcije za misijone popolna utopija. MIVA v Sloveniji je zaživela brez financ, samo z moralno podporo takratnega nadškofa dr. Alojzija Šuštarja. Velikega pomena je bila tudi moralna podpora direktorja MIVA AUSTRIA, Franza Kumpfmüllerja in slovenskega rojaka na Koroškem, Jožeta Kopeiniga. V prvi akciji leta 1987 smo zbrali dovolj za prvo misijonsko terensko vozilo. Veliko, če vemo, da je v svoji prvi akciji MIVA AUSTRIA zbrala zgolj za 12 koles. Višina zbranih darov je bila presenetljiva ne samo za Slovenijo, ampak tudi za druge MIVA organizacije. Pri tem spodbujanju so svojo nenadomestljivo vlogo odigrali naši župniki po celi Sloveniji. Bilo je nekaj novega in konkretnega za dobro človeka. Ne pozabimo, da se je vse to dogajalo še v času komunizma. Oblast je propadla, akcija MIVA pa se je ohranila in razvila vse do danes.

V 30 letih smo v Sloveniji zbrali nekaj več kot 1,6 milijonov evrov, s katerimi smo našim misijonarjem pomagali s skupaj 371 projekti. Znesek je okviren, natančen znesek hranijo za vsako leto v različnih valutah ker smo ob začetku akcije imeli darove še v dinarjih, nato v tolarjih, v nemških markah, uporabljali smo avstrijske šilinge, šele čez čas so prišli evri.

v številkah skozi 30 let:
371 izpeljanih projektov
234  avtomobilov
36 koles
29 motorjev
11 kombijev
9 priključkov za delovne stroje
8 čolnov
9 traktorjev
9 tovornjakov
6 minibusov
5 prikolic
4 reševalna vozila
2 radijski postaji
1 avtobus
1 delovni stroj
1 štirikolesnik
1 plug
1 brana
1 pristan

MOLITEV PRED VOŽNJO:
Sveti Rafael s Tobijem,
sveti Gabrijel z Marijo,
sveti Mihael z nebeškimi močmi,
sveti Krištof z vsemi angeli,
naj me pospremijo na pot
in me varujejo povsod.

POPOTNE LITANIJE:
Jezus
Ti, spremljevalec tvojih učencev
*hodi z nami, Gospod!
Ti, skriti spremljevalec*
Ti, neznani spremljevalec*
Ti, razumevajoči spremljevalec*
Ti, skrbni spremljevalec*
Ti, odločni spremljevalec*
Ti, potrpežljivi spremljevalec*
Ti, bratski spremljevalec*
Ti, božji spremljevalec*
ko ne dojemamo Boga*
ko smo razočarani na njegovih poteh*
ko umira naša vera*
ko usiha naše upanje*
ko ugaša naša ljubezen*
ko nas razjeda dvom*
ko se nas loteva obup*
ko je vse brezizhodno*
ko je vse brezupno*
ko je vse brez smisla*
ko postanemo zbegani*
ko naše oči izgubijo obzorja*
ko noge ne zmorejo več koraka*
ko so naša srca izgorela*
ko smo na tleh*
ko bi radi vse opustili*
ko nam je vse ušlo iz rok – *hodi z nami, Gospod

Gospod Jezus,ti bodi naša pot, resnica in življenje, ki živiš in kraljuješ vekomaj. Amen

Več preberite na:  http://www.missio.si/

About

View all posts by