Nameni svetih maš od 11.5.2020 do 17.5.2020

11.5. ponsv. Estela, mučenkaBR 19+ Janez in Ivan Slana
12.5. torsv. Leopold, redovnikBR 19++ Matilda Lenarčič in njeni starši ter za  ++ iz družine Barnabè
13.5. sresv. Fatimska Mati BožjaBR 19po namenu darovalca (U)
14.5. četsv. Bonifacij, muč.BR  8za zdravje in dober namen
15.5. petsv. Zofija, mučenkaBR  19++ Rotar in ++ Žitko
   za zdravje, srečo in blagoslov v družini
16.5. sobsv. Janez NepomukBR 19+ Janez Požar
   + Andrej in Terezija Rotar
   + Ladislav in Marjan Trček
   + Marijana in Marko Bergant, obl.
17.5. ned6. velikonočna ned. sv. Jošt, puščavnikBR    7za žive in pokojne župljane
   + Jože, Mojca in Zarika Šuštar
  LG  8.30za varstvo in zdravje v družini
   + Ivan in Marija Turk, Lojze Rode
  VG 8.30+ Margareta Romih
   ++ Gajštrovi
   ++ iz družin Zibelnik in Kovač
  BR  10po namenu darovalca (A.N.)

Čiščenje cerkve na Brezovici, sobota, 17.5., ob 8h: Cesta na postajo.

Svete maše se darujejo kakor je zapisano v razporedu mašnih namenov. Za varovanje zdravja upoštevajte naslednje pogoje:

1. Udeležba je dovoljena samo zdravim osebam, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature.
  2. V cerkvi mora vsak nositi svojo zaščitno masko oz. temu primerno zaščito (šal, ruta ipd.).
  3. Pri vhodu v cerkev si mora vernik razkužiti roke.
  4. Verniki morajo v cerkvi in v klopeh ohranjati medsebojno varnostno razdaljo vsaj 1,5 metra, kar pomeni, da mora biti vsaj vsaka druga vrsta prazna. Te omejitve ne veljajo za družine oz. osebe, ki živijo v istem gospodinjstvu.
  5. V cerkvi ali drugem zaprtem prostoru je lahko naenkrat največ toliko oseb, kolikor jih prostor lahko sprejme ob upoštevanju varnostne razdalje 1,5 metra.
  6. Sodelovanje ministrantov, bralcev beril oz. drugih bogoslužnih sodelavcev je mogoče samo ob upoštevanju varnostne razdalje 1,5 metra. Izjema so le nujna opravila med sveto mašo (podaja bogoslužnih predmetov ipd.).
  7. Maske nosijo vsi sodelavci pri bogoslužju, razen duhovnika.
  8. Dovoljeno je ljudsko petje. Na koru so lahko organist in solist ali družina, ki živi v istem gospodinjstvu in poje cerkvene pesmi, ob upoštevanju ustrezne razdalje 1,5 metra.
  9. Pozdrav miru oz. rokovanje se opusti.
  10. Vernikom je dovoljeno deliti sveto obhajilo samo na roko brez izjeme. Preden se obhajajo, si verniki s prosto roko odmaknejo masko, takoj po zaužitju svete hostije pa si masko zopet namestijo čez obraz. Med verniki v vrsti mora biti vsaj 1,5 metra razdalje. Duhovnik oz. delivec obhajila mora imeti pri obhajanju masko. Pred obhajilom in po njem si mora razkužiti roke.