Antonova nedelja

Anton moli v prekipevajoči ljubezni, dragoceni ljubezni. V ljubezni, ki se med molitvijo spreminja, kakor da bi se v teku molitve vedno bolj oblikovala na novo, kakor da je na začetku molitve tukaj Anton s svojo ljubeznijo in nato samo še Bog s svojimi besedami, z vsem, kar pripada Bogu, kakor da Anton izginja znotraj svoje molitve, kakor da preostaja samo še ljubezen v ljubezni in ni ničesar, kar bi moglo ovirati to ljubezen.

(In ljudje v tej molitvi?) Ljubi jih in nikdar ne izgubi apostolata izpred oči. Tudi če se umakne povsem daleč, vendar nikdar ne pozabi vzeti s seboj ljudi in njihovih zadev ter grehov. Zaveda se, da njegova odmaknjenost, njegova samotnost z Bogom ni poslednja osamljenost, ampak bivanje za ljudi in za Boga. Anton prosi Boga, da bi v njem in po njem sprejemal molitev ljudi. Gori od najsvetejše ljubezni do Boga, a v tej ljubezni je vsebovana ljubezen do ljudi.

(Kaj pa njegove skušnjave?) Povzroča jih njegova ljubezen. Hudič ga preskuša, toda Anton prihaja iz njih kot zmagovalec, ne s svojo ljubeznijo, ampak z božjo.

(Kakšne skušnjave mora prestajati?) Skušnjave v mesu, skušnjave v veri, skušnjave v ljubezni. V skušanosti ima veliko podobnosti z arškim župnikom, kakor sta tudi sicer sorodna v mnogih stvareh: v ljubezni do ljudi in tudi v načinu, kakor vidita ljudi v srce. Če arški župnik sliši ljudi predvsem pri spovedi, jih Anton sliši v nekakšni celoti in jih vidi do dna v njihovi celoti ter jih prinaša v celoti pred Boga.

(Ali ima videnja?) Da. (Kakšne vrste?) Kratko malo vidi. Sliši malo, a vidi veliko. So trenutki, zlasti v molitvi, ko se vse njegove besede strnejo v nekakšno zrenje. Vse, kar mu Bog hoče povedati, mu je nazorno pokazano. To so videnja, ki ga krepijo v veri in mu razkrivajo skrivnosti nebes. Niso preroška videnja, tudi ne videnja poslanstva v širšem smislu. Anton je eden največjih plamenov v Cerkvi.

Od 18. do 25. januarja (do praznika Spreobrnitve apostola Pavla) molimo za edinost kristjanov. Namen molitve je približati različne krščanske tradicije, obrede in običaje.

Ker je udeležba pri sveti maši še vedno omejena, je mogoče, da se sv. maše udeležijo člani tistega gospodinjstva, ki so za sveto mašo darovali. Tako med delovniki, kot ob nedeljah in praznikih. Vsi pa ste povabljeni, da spremljate prenos svete maše preko medijev.

Povabljeni k zakramentu svete spovedi in svetemu obhajilu vsak delovni dan v župnijsko cerkev na Brezovici od 18.00 do 19.00. Ob nedeljah in praznikih je možnost za sveto spoved in sveto obhajilo od 11.00 do 12.00.

Dovoljeno tudi obhajanje svetega krsta v ožjem družinskem krogu.