Oznanila – praznik Kristusa Kralja – 20. november 2022

Ponedeljek, 21. november, začetek  tedna Karitas pod geslom »Dobro iz vsega srca«.

32. dobrodelni koncert Klic dobrote

Vabljeni na večer sodobne krščanske glasbe, ki bo ta petek, 25. 11. ob 19.30 v Salezijanskem mladinskem centru v Celju. Večer bo oblikovan slavilno in bo vseboval osebno pričevanje. Gost večera bo Grega Strajnar – Odkloplen Grega.

Sobota, 26. november, ob 9.00 v Marijinem domu na Brezovici  izdelava adventnih venčkov.

Sobota, 26. november, ob 20.00 v Marijinem domu Antonov večer z naslovom Demenca. Kako se soočati z demenco pri domačih nam bo spregovorila gospa Jana Pilpach iz lastne življenjske izkušnje in iz strokovnega dela.

Jana Pilpach je bila do konca lanskega leta zaposlena v Psihiatrični kliniki Ljubljana, kot dipl. delovna terapevtka. Večino svoje službene poti se je ukvarjala z osebami z demenco in njihovimi svojci. Pri obolelih se je usmerjala v izboljšanje ali ohranjanje funkcioniranja v domačem okolju. Ko je njena mama zbolela za demenco, je svojce in njihove stiske razumela še bolj. Pred koncem službovanja je izdala knjigo Dobro jutro demenca, ki obravnava problematiko iz perspektive delovne terapije in svojca.

Nedelja, 27. november, prva adventna nedelja, ob 16.00 na Viču srečanje ŽPS naše dekanije.

About

View all posts by