Oznanila, 7.1.2017

V letošnjem maju bomo obhajali 100. obletnico prikazovanj Blažene Device Marije v Fatimi na Portugalskem. Svetišče bo maja obiskal tudi papež. Na obletnico prikazovanj fatimske Marije pastirčkom smo se pripravljali že lani z obiskom milostnega kipa Marije Romarice. Ob tem smo bili povabljeni k molitvi prvih sobot na fatimski način. Ker je prav današnja sobota prva v mesecu, se ta pobožnost znova začenja, tokrat kot priprava na obhajanje 100. obletnice.

V ponedeljek, 9.1., je ob 20:00 srečanje ŽPS v Marijinem domu.

Srečanje staršev birmancev in botrov je v četrtek, 12.1., ob 19:00 v Marijinem domu.

Skavtski petek je 13.1. Pri sveti maši sodelujejo skavti. Lepo povabljeni.

Vabljeni na tretji Antonov večer z naslovom Živeti v deželi, kjer se verovati ne sme. O življenju v Severni Koreji bo spregovoril župnik Jožef Poje. Srečanje bo v soboto, 14.1.2017 ob 20h v dvorani Marijinega doma.

Povabljeni na postno romanje – Gospa sveta, ki bo v soboto, prva sobota, 4.3.2017, odhod ob 7h in prihod v večernih urah. Prijavite se lahko po vsaki sv. maši.

Dekanijsko romanje – Gnidovčeva pot: Kosovo in Makedonija; od torka, 25.4., do sobote, 29.4.2017. Na poti se bomo seznanili s svetniškim likom apostola naših bratov na Balkanu, s škofom Janezom Gnidovcem in sv. materjo Terezijo, rojeno v Skopju. Program romanja:

Torek, 25.4.Odhod z avtobusom iz Ljubljane ob 5:00, vožnja preko Hrvaške, Srbije do Skopja. V Skopju sv. maša v stolnici.

Sreda, 26.4.Obisk kraja življenja sv. matere Terezije in škofa J. Gnidovca. Sv. maša, obisk romarskega svetišča Letinica, pravoslavni in katoliški kraji.

Četrtek, 27.4.Sv. maša v Prištini, pot proti Albaniji, ogled mesta Kruje, Skadar in nadalje v Črno Goro, Podgorica.

Petek, 28.4.Sv. maša v Podgorici, ogled nove pravoslavne cerkve, spomin na milanski edikt, mesto Bar, Kotor.

Sobota, 29.4.Sklepna sv. maša v Kotorju, Dalmacija, pozno zvečer prihod v Ljubljano.

Cena: 395€ (nad 45 romarjev) oz. 420€ (pod 45 romarjev). Ob prijavi se plača 200€. Cena vključuje: avtobusni prevoz, vodstvo romanja, 4 polpenzioni, DDV. Doplačilo za enoposteljno sobo je 80€. Vstopnine niso vključene. Prijava je neposredno na Društvu prijateljev Svete dežele, Tržaška c. 85, 1000 Ljubljana, tel. 01 24 44 250 ali 041 669 134. Prijavnice so pri verskem tisku ali v pisarni župnišča. Kdor se bo prijavil v župnišču, bo prijavnica poslana na Društvo prijateljev Svete dežele.