Oznanila, 7. oktober 2018

Srečanje ŽPS je v ponedeljek, 8. oktobra, ob 20:00 v Marijinem domu.

Recital Krst pri Savici je v torek, 9. oktobra, ob 19:45 v Antonovem domu na Viču.

Festival sodobne krščanske glasbe s slavljenjem, Ritem srca, je v četrtek, 11. oktobra, ob 19.30, v telovadnici Osnovne šole Alojzija Šuštarja v Šentvidu v Ljubljani. Cena vstopnice je 5 €. Lahko jih rezervirate prek spleta, kupite na Radiu Ognjišče, v prodajalnah založbe Ognjišče in eno uro pred festivalom. “Glasbeno ogrevanje” se začne ob 18. uri v avli osnovne šole, kjer bo skupina Svetnik predstavila novo zgoščenko. Mladi, pridite in slavite Boga s pesmijo in svojo prisotnostjo! Več na:  http://ritemsrca.ognjisce.si/

Srečanje ministrantov je v soboto ob 10.00 uri na Brezovici. Povabljeni novi ministranti!

V oktobru se začnejo tudi srečanja za srednješolce – mladinska srečanja. Mladinska srečanja bodo ob sobotah, ob 20.00 uri. Prvo srečanje bo 13. oktobra v Marijinem domu.

Teden za življenje je od 7. do 14. oktobra z naslovom: »Studencev močnih, čistih sem željan«(F. Balantič) .

Zemlja človeških odnosov je žejna močnih, čistih studencev podarjenosti in sprejetosti. Podarjeno nam je življenje in v njegovem izviru, v samem začetku, je že vsa moč in bogastvo življenjske radosti. Ko išče svojo pot v svet, more življenje tudi preko ovir narasti v slap daritve.
Zemlja srca je žejna močnih, čistih studencev ljubezni. Njena skrivnost, skrivnost ljubezni, je njena tišina, s katero vstopa v človeško bivanje in ga v žgoči suši duha obdari z blagostjo odpuščanja.
Zemlja naroda je žejna močnih, čistih studencev, polnih Luči. Pritekajo iz Srca, ki se veseli z veselimi in joka z jokajočimi, ki vriska z otroškim vriskom in poje pesem hrepenenja s hrepenečimi in nosi sonce za vse ljudi. Kako lepo bo, kako lepo je, kadar se že danes ta zemlja v spoznanju svoje žeje skloni k močnim, čistim studencem in zajame v svoje dlani vodo Življenja.

Nedelja, 7. oktober: ZAČETEK TEDNA ZA ŽIVLJENJE

• 15.00:  Brezje, narodno svetišče: molitev rožnega venca, združena z Dnevom rožnega venca
  • 16.00:  evharistično bogoslužje, vodi  škof Franc Šuštar
  • 17.00:  drugi del molitve rožnega venca z Radiem Ognjišče

Sreda, 10. oktober:

• 17.00: Ljubljana, SKAM – Jurčičev trg 2
    Srečanje za študente in mlade »Kaj imajo skupnega kontracepcija, neplodnost in dermatolog?«
    prim.mag. Valerija Balkovec, dr.med., dermatologinja

Četrtek, 11. oktober:

• 20.00: Maribor, župnišče pri Magdalenski cerkvi (Magdalenski trg 3)
    Srečanje za študente medicine, medicinske sestre, zdravnike in druge zdravstvene delavce
    »Postabortivni sindrom v medicini«
    Sodelujejo Tomo Brus Hladen, spec.psihiatrije, Maja Gselman, uni.dipl. psihologinja in psihoterapevtka, s.Simona Kovačec, spec.družinske medicine

Petek, 12. oktober:

• 19.30h: Vavta vas pri Novem mestu
    Srečanje za mlade »Življenje je Božji dar«
    Sodelujejo mag. Tomaž Maras, teolog, s.Mirjam Cvelbar, ginekologinja, in Marjeta Snoj, mati in vms

Sobota, 13. oktober

• 19.00: Postojna, župnišče
    Srečanje za zakonce in mlade »Odgovorno starševstvo in načrtovanje družine«
    Sodelujejo: zakonca Mojca in Marko Mejak, s. Mirjam Cvelbar

Torek, 23. oktober:

• 20.15: Maribor, sedež Univerzitetne župnije
    Srečanje za mlade in študente: »Kaj imajo skupnega kontracepcija, spolno prenosljive okužbe in neplodnost? Pogled dermatologa in ginekologa.«
    prim. mag. Pij Bogomir Marko, spec. dermatologije
    s. mag. Mirjam Cvelbar, spec. ginekologije in porodništva

Gradivo za premišljevanje, pogovore in molitev najdete na prenovljeni internetni strani www.gibanjezazivljenje.si (stran bomo  v Tednu za življenje dopolnjevali).

Mladim in zakoncem bo mogoče med tednom prisluhniti na Radiu Ognjišče.

Oznanilo za naprej:

Mladinski pevski zbor vabi na koncert črnske duhovne – gospel glasbe, ki bo v soboto, 20.10. po večerni maši (19.45) v župnijski cerkvi na Brezovici. Koncert je glasbeno pričevanje mladih na predvečer misijonske nedelje. Vsak je lahko ‘misijonar’ na svoj način, mladi bodo pričevali s petjem. Vljudno vabljeni k poslušanju!