Oznanila – 27. nedelja med letom, žegnanje na Brezovici – 2. oktober 2022

V nedeljo, 25. septembra 2022, je bil blagoslov in posvetitev novih zvonov. Fotografije slovesnosti lahko prenesete na WeTransfer povezavi https://we.tl/t-1LpsqxWfz5 ali pišite na e-naslov meta.marinko10@gmail.com in posredovana vam bo povezava za prenos fotografij.

Mesec oktober je zaznamovan z molitvijo rožnega venca. Molimo ga pred sveto mašo. Povabim vas k molitvi tudi doma, morda k molitvi ene desetke rožnega venca skupaj z domačimi ali pa vsaj k molitvi enega očenaša in zdrave Marije vsak večer ob zaključku dneva.

Ponedeljek, 3. oktober, po večerni sv. maši srečanje molitvene skupine Beseda Življenja. Naslov srečanja je: »Bog nam ni dal duha boječnosti, ampak moči, ljubezni in razumnosti« (2 Tim 1,7).

V oktobru se začenja nova sezona Večerov Plus+. Prvi bo v torek, 4. oktobra, ob 20.00 v Antonovem domu na Viču. Na večerih bo igrala glasbena skupina Svetnik, poslušali bomo kateheze o zakramentih, imeli adoracijo, možnost za sveto spoved in druženje.

Četrtek, 6. oktober, prvo srečanje mladih ob 20.00 v Marijinem domu.

Petek, 7. oktober, prvi petek v mesecu. Obisk starejših in bolnih na domu. Ob 15.00 bo na Brezovici molitev rožnega venca Božjega usmiljenja. Zvečer po maši molitev pred Najsvetejšim do 20.30 ure.

Petek, 7. oktober, prvi skavtski dan, vpis k skavtom od 16.30 do 17.00. Začetek srečanja ob 17.00. Pri sveti maši ob začetku novega skavtskega leta sodelujejo skavti. Dogodek se bo zaključil ob 21.30.

Petek, 7. oktober, srečanje birmancev, ki obiskujejo deveti razred, na prvi petek v mesecu, udeležba pri večerni sv. maši ob 19.00.

Sobota, 8. oktober, od 10.00 do 11.30, srečanje ministrantov. Prav tako je od 10.00 do 11.30 srečanje otroškega pevskega zbora v Marijinem domu in zvečer srečanjezbora Anima od 19.00 do 21.00 .

Sobota, 8. oktober, prva sobota, od 18.30 dalje molitev rožnega venca pred Najsvetejšim s premišljevanjem na fatimski način pred sveto mašo in litanije Matere Božje.

Duhovne vaje za mlade voditelje od 21. do 23. oktobra v Cistercijanski opatiji v Stični. Duhovne vaje so za vse, ki delajo z mladimi. Spoznavali bomo različne tipe osebnosti. Prijava v spletni trgovini Katoliške mladine.

Godzone tour je celoletni projekt v slovaški Cerkvi. Enega od slavilnih večerov se bomo udeležili v soboto, 29. oktobra, v Bratislavi na Slovaškem. Več na spletni strani Katoliške mladine.

Skupnost Mladi za Kristusa vabi mlade od 18. do 35. leta na duhovni vikend, z naslovom Ljubim s čistim srcem,  od 8. do 10. novembra v Libojah pri Celju. Mladi, povabljeni, da poglobite svoj odnos z Bogom.

Več informacij na tel. 040 739 545 ali e-pošti: sflslovenija@gmail.com

About

View all posts by