Oznanila, 21. oktober 2018

Jesenske delavnice na Škofijski klasični gimnaziji 29. in 30. oktober – za osnovnošolce, 8. in 9. razred bodo med jesenskimi počitnicami. Med 14 delavnicami bo vse od matematike, preko jezikov pa do športa. Pestro dogajanje se bo v ponedeljek in torek med počitnicami odvijalo od 9.00 do 15.00.Delavnice bodo potekale v enem dopoldanskem in enem popoldanskem terminu, tako da se bo mogoče udeležiti dveh delavnic dnevno. Med obema delavnicama bo na voljo tudi kosilo. Tako udeležba na delavnicah kot kosilu bo za vse udeležence brezplačna. Več na https://www.stanislav.si/izpostavljeno/jesenske-delavnice-na-skofijski-klasicni-gimnaziji-2/

Dan suverenosti je praznik v Republiki Sloveniji, s katerim 25. oktobra obeležujemo enega ključnih dogodkov v procesu osamosvojitve Slovenije, dan, ko je po osamosvojitveni vojni zadnji vojak Jugoslovanske ljudske armade zapustil slovensko ozemlje. Osrednji dogodek, ko je iz Luke Koper odplula ladja z zadnjimi vojaki, se je zgodil v noči na 26. oktober 1991. Mednarodnopravno gledano sta zadnji ladji, ki sta bili opolnoči še zasidrani, veljali za tuje ozemlje.

About

View all posts by