Oznanila, 20. marec 2016

krizevpotNa današnjo cvetno nedeljo vstopamo v veliki teden.

V velikem tednu bo priložnost za sveto spoved prve tri dni pred sv. mašo,  na Rakovniku je sv. spoved od 9h do 12h in od 15 do 19h , pa tudi v Ljubljani pri frančiškanih na Tromostovju in v Ljubljanski stolnici.

Spoved za mlade: ponedeljek, 21.3., ob 20h na Viču.

V velikonočnem tridnevju imajo ministranti vaje eno uro pred mašo oz. obredi.

Veliki četrtek: Zvečer ob 19h sveta maša na Brezovici. Po maši molitev z Jezusom na Oljski gori.

Veliki petek: Ob 15h molitev križevega pota v cerkvi na Brezovici. Obredi velikega petka ob 19h na Brezovici. Po obredih je molitev pred Božjim grobom.

Velika sobota: Blagoslov ognja na vrtu ob 6h in nato blagoslov vode v cerkvi. Blagoslovljen ogenj lahko kdorkoli prevzame na župnijskem vrtu, prav tako blagoslovljeno vodo v cerkvi.

Češčenje Jezusa v Božjem grobu:

8h-9h    Dragomer,  9h-10h  Log,   10h-11h Vnanje Gorice,  11h-12h Brezovica

Blagoslov velikonočnih jedil:

Dragomer: 13h,  Log: 14h,  Vnanje Gorice:15h,  Brezovica: 16h, 17h, 18h.

Velikonočna vigilija: ob 20h na Brezovici.

Velika noč: Velikonočna procesija ob 6:30 na Brezovici. Sveta maša je po procesiji in ob 10h na Brezovici, ob 8:30 na Logu (kapela) in v Vnanjih Goricah.

Verouka ni v tednu po Veliki noči, verouk se začne po Beli nedelji.