Oznanila – katehetska nedelja, Marijino rojstvo – 8. september 2024

8. september – praznik Marijinega rojstva

Ponedeljek, 9. september, začetek veroučnih srečanj.
Zaradi obnove strehe na župnišču je onemogočen dostop z avtomobili do Marijinega doma. Na voljo je parkirišče pri pokopališču in le peš dostop po travniku do Marijinega doma z desne strani. Hvala za razumevanje!

Sobota, 14. september, praznik Povišanja svetega križa, molitveni dan za nove duhovne poklice na Brezjah; molitev ob 9.00 in sveta maša ob 10.00. Lepo povabljeni.

Nedelja, 15. september, nedelja svetniških kandidatov, god Žalostne Matere Božje in Dan žalujočih.

Nedelja, 15. september, srečanje starejših in bolnih ob 15.00 na Brezovici. Pred mašo bo možnost za sveto spoved, med sveto mašo pa tudi za zakrament sv. bolniškega maziljenja. Po maši pa ste vabljeni v Marijin dom, kjer bomo nadaljevali z veselim druženjem. Če nimate prevoza, pokličite na številko 041 626 595 (ga. Vida Zdešar).

Gospodinje prosim tudi da domače dobrote in pecivo, ki ga lahko prinesete že v soboto zvečer ali na to nedeljo v župnišče. Hvala.

Sobota, 21. september, Stična mladih, ki bo v cistercijanskem samostanu v Stični. Naslov srečanja letos je: »Zakaj→On?« Več https://sticna.net/#

Nedelja, 22. september, Slomškova nedelja, ob 10.00 srečanje zakonskih jubilantov na Brezovici.
Sporočite obletnico poroke na tel. 040 395 942 (župnik Jožef Poje). Bogu se zahvalimo za vsa pretekla leta in prosimo blagoslova in življenjske modrosti za naprej.

V nedeljo, 13. oktobra, nam bo pri nedeljskih sv. mašah ga. Milena Rudolf predstavila novo knjigo. Osebno pričevanje govori o velikem zaupanju v Boga Stvarnika, kateremu je vse mogoče.

Zavod Zamlade.si vabi na tridnevno romanje v Medžugorje, ki bo od 25. do 27. oktobra 2024. Romanje je namenjeno predvsem mladim, mlajšim odraslim in mladim družinam, vabljeni pa tudi vsi drugi (ni starostne omejitve). Prispevek za romanje je 150 EUR. Duhovno spremljanje br. Jaroslav Knežević, kapucin.

Prijavite se na spletni strani: romanje.zamlade.si ali po e-pošti info@zamlade.si. Rok za prijavo je do petka, 18. oktobra 2024, oz. do zasedbe prostih mest. Prednost ima, kdor prej poravna akontacijo, ki znaša 50 EUR. Podatke za plačilo prejmete po prijavi, ostale informacije pa teden dni pred odhodom.

Otroška vprašanja o Bogu in večnosti
Se lahko Bog vozi z raketo? Zakaj ne morem videti angela? Zakaj Bog ne konča vojne? … Ob listanju Mavrice boste lahko vašemu otroku odgovorili na marsikatero vprašanje in ga vodili po poti vere. Spoznaval bo svetopisemske junake, reševal uganke, bral stripe in pravljice … Vsebine pripravljajo najboljši slovenski pisci, ilustratorji in katoliški pedagogi.   Revijo bodo otroci lahko vzeli v roke tudi pri verouku.    Otroci, ki berejo knjige, revije, stripe, so dokazano uspešnejši od tistih, ki brskajo samo po telefonu. Dajte otroku možnost, da razvija svojo bistrost.   Šola je tu, čas je da naročite Mavrico!

Letna naročnina na mesečno revijo + Mavrični zabavnik s popustom je 59,00 eur. Plačilo: v enem ali dveh obrokih. Ob naročilu lahko izberete eno izmed treh daril: knjigo 5 jezikov ljubezni otrok, barvice Steadler ali lonček Sveti angel.   Za naročilo nas pokličite na telefon 01/360-28-28 ali nam pišite na narocila@druzina.si. Zelo enostaven je tudi nakup v naši spletni trgovini