Oznanila – 26. nedelja med letom – 29. september 2024

Mesec oktober je zaznamovan z molitvijo rožnega venca. Molimo ga pred sveto mašo. Povabim vas k molitvi tudi doma, morda k molitvi ene desetke rožnega venca skupaj z domačimi ali pa vsaj k molitvi enega očenaša in zdrave Marije vsak večer ob zaključku dneva.

Petek, 4. oktober, prvi petek v mesecu. Ta dan bo obisk starejših in bolnih na domu, ki jih obišče g. župnik. Obisk g. duhovnega pomočnika bo na drugi petek v mesecu, 11. oktobra. Zvečer, na prvi petek po maši, bo molitev pred Najsvetejšim do 20.30.

Petek, 4. oktober, prvi skavtski dan, vpis k skavtom od 16.30 do 17.00 pred Marijinim domom. Začetek srečanja ob 17.00. Pri sveti maši ob začetku novega skavtskega leta sodelujejo skavti, po sv. maši se nadaljuje program do 21.30.

Petek, 4. oktober, srečanje birmancev, ki obiskujejo deveti razred, na prvi petek v mesecu, udeležba pri večerni sv. maši ob 19.00.

Sobota, 5. oktober, ob 9.00  ministrantski kviz na Rakovniku.

Sobota, 5. oktober, od 10.00 do 11.30 srečanje otroškega pevskega zbora.

Sobota, 5. oktober, Pohod za življenje ob 9.30 na Prešernovem trgu v Ljubljani.

Sobota, 5. oktober, prva sobota, od 18.30 dalje molitev rožnega venca pred Najsvetejšim s premišljevanjem na fatimski način pred sveto mašo in litanije Matere Božje.

Nedelja, 6. oktober, prva nedelja v mesecu, za našo župnijo tudi žegnanjska nedelja. Na dan posvetitve, ki je bila v naši župniji 4. oktobra 1863, ali na prvo bližnjo nedeljo se tako vsako leto obhaja “Žegnanjska nedelja” ali “Farno žegnanje”.

Na ta dan bopri sveti maši ob 10.00darovanje za novi strehi,  po sveti mašipa blagoslov obeh streh terpogostitevna župnijskem dvorišču. Za to priložnost naprošam gospodinje za domače dobrote 😊. Pridite, da bo za vse nas, z Brezovice, Lukovice, Dragomerja, Loga in Vnanjih Goric skupna zahvala in priprošnja za Božje varstvo, za dar vere in za blagoslov v življenju.