Oznanila – tretja velikočna nedelja – 14. april 2024

Ponedeljek, 15. april, začetek tedna molitve za duhovne poklice.

V soboto, 20. aprila, popoldan, bo na Brezjah srečanje družin ljubljanske nadškofije pod geslom »Vzemi Boga zares!«. Po uvodnem slavljenju v čast Mariji bodo skavti vodili program za otroke, najstnike bosta nagovorila s. Ana Šuštar in Bernard Rožman, starše pa Aleš Čerin. Srečanje se zaključi s sv. mašo ob 16.00, ki jo bo daroval nadškof Zore. Vabljeni torej na Brezje to soboto ob 14.00.

Program:
14.00: Slavljenje v čast Jezusu in Mariji (mogoče bomo zapeli tudi rožni venec Božjega usmiljenja)
14.30: Program na treh lokacijah:

– Za otroke do 10 let program oblikujejo skavti.
– Najstnike in mladino bosta pod šotorom nagovorila Bernard Rožman, župnik z Brda pri Lukovici in s. Ana Šuštar.
– Za starše bo imel v baziliki Aleš Čerin predavanje na temo vzgoje otrok in mladine.

16.00: Sv. maša pod šotorom, ki jo bo vodil nadškof msgr. Stanislav Zore

17.00: Zaključek

Katoliška karizmatična prenova vabi na molitvena večera z bratom Shajijem v župnijsko cerkev v ljubljanskih Dravljah v ponedeljek 22. in torek 23. aprila. Program se začne ob 18.30 uri s slavljenjem, nato bo ob 19.00 sveta maša, po maši pa nagovor gosta z molitvijo za ozdravljenje.

Brat Shaji je mednarodni laični pridigar iz Indije, ki se že več kot 30 let posveča oznanjevanju Božje besede v sodelovanju z največjim centrom Katoliške cerkve za duhovne vaje na svetu v Kerali. Bog ga je blagoslovil s čudovitimi duhovnimi darovi, saj se je preko njegovega oznanjevanja in molitve dotaknil številnih ljudi in mnogi pričujejo o ozdravljenju. Številnim, ki so bili brez upanja, je Bog preko karizem brata Shajija dal novo upanje.