Oznanila – šesta velikočna nedelja – 5. maj 2024

Nedelja, 5. maj, Florjanova nedelja na Brezovici. Pri sveti maši ob 10.00 se bomo spomnili vseh pokojnih gasilcev in gasilk ter prosili za varstvo in blagoslov pri njihovem delu v prihodnje.

Ponedeljek, 6. maj, začetek verouka po prvomajskih počitnicah.

Ponedeljek, 6. maj, prvi prošnji dan pred Gospodovim vnebohodom,  ob 19.00 na Logu s procesijo od križa pri glavni cesti do cerkve na gričku, kjer bo sv. maša v cerkvi.

Ponedeljek, 6. maj, ob 20.00, srečanje molitvene skupine Beseda življenja. Naslov srečanja: »Kdor ne ljubi, Boga ni spoznal, kajti Bog je ljubezen« (1Jn 4,8).

Torek, 7. maj, drugi prošnji dan,  ob 19.00 na Brezovici.

Sreda, 8. maj, tretji prošnji dan,  ob 19.00 v Dragomerju  s procesijo od križa do cerkve, kjer bo sv. maša.

Četrtek, 9. maj, praznik Gospodovega vnebohoda, to je štirideseti dan po veliki noči. Sveti maši sta ob 8.00 in ob 19.00 na Brezovici.

Četrtek, 9. maj, srečanje za starše birmancev, po sveti maši ob 20.00 v Marijinem domu.

Petek, 10. maj, ob 20.00, srečanje za birmance in mlade v Marijinem domu. Ta večer bo z nami Lucija Mihalinec in nam bo spregovorila o teologiji telesa.

Sobota, 11. maj, ob 10.00 srečanje za ministrante.

V ponedeljek, 20. maja, bo po večerni sv. maši v župnijski cerkvi na Brezovici koncert učencev in dijakov orgel in harmonike Konservatorija za glasbo in balet Lubljana. Predstavili se nam bodo z različnimi skladbami in pestrim glasbenim programom. Lepo vabljeni, da pridete pošlušat in s tem podprete mlade glasbenike.

V Ignacijevem domu duhovnosti bo priprava na zakon preko spleta od 3. do 5. maja in od 7. do 9. junija 2024.  Zaročenci se lahko prijavijo preko spleta ali pa na e-naslovu pripravanazakon@ignacijevdom.si. Več informacij o pripravi je na spletu. Na njem najdete tudi odmeve na pripravo.

V soboto, 11. maja 2024, ob 18.00 bo v športni dvorani OŠ Antona Martina Slomška slavilni večer. Skupina Svetnik nas bo vodila s pesmijo. Pričevalci bodo razglašali čudovita Božja dela. V središču bo Najsvetejši zakrament. Imeli bomo možnost svete spovedi. Župnija Vrhnika vabi prav vsakogar, da skupaj častimo Gospoda, za vse dobro, kar je storil.

Za mlade

Mladi med 19. in 35. letom (študenti in mladi v poklicih) lepo vabljeni na duhovni vikend Ljubim s čistim srcem, ki bo med 17. in 19. 5. v Vrbju pri Žalcu. Gre za vikend razmišljanja in pogovorov na temo odkrivanja ljubezni, čistosti, življenja v prijateljskih in romantičnih odnosih ter pričevanje o življenju v zakonu. Prijavite se lahko do 10. maja preko maila (sflslovenija@gmail.com) oz. po telefonu (031 349 286). Kontakti so objavljeni tudi na plakatu na oglasni deski pred cerkvijo na Brezovici.

Romanje na Brezje – ob zaključku šolskega in študijskega leta Katoliška mladina organizira tradicionalno zahvalno romanje na Brezje. Potekalo bo v noči s 28. na 29. junija 2024. Začelo se bo ob 21.00 izpred Zavoda sv. Stanislava v Šentvidu. Ob 2.00 se nam lahko priključite v Kranju (Župnijska cerkev sv. Modesta). Jutranja sveta maša na Brezjah bo ob 7.00. Prijava za organiziran avtobusni prevoz iz Brezij do Ljubljane je možna do 22. junija. Vabljeni, da romanje organizirate tudi iz svoje župnije.

Mladifest – Romanje v Međugorje od 1. 8. do 6. 8. 2024. Namenjeno je mladim, predvsem študentom, ki bi želeli poglobiti vero, preživeti nekaj dni v skupnosti romarjev ter ustvariti nova prijateljstva. Letošnje geslo festivala je: “A le eno je potrebno. Marija si je izvolila dobri del, ki ji ne bo odvzet” Lk 10, 42. Število mest je omejeno, prijavnico najdete na naši spletni strani.

Duhovno-družabne počitnice na Pagu 2024
»Pogum! Jaz sem! Ne bojte se!« (Mt 14, 27)

Vabljeni na edine duhovno-družabne počitnice za dijake, študente, mlade v poklicih in mlade družine, ki se že 12 let dogajajo na morju in kjer boste lahko podobno kot Jezus in apostoli lovili ribe, se vozili s čolnom, se kopali v čistem morju, počivali v senci borovega gozda, poslušali Božjo besedo v kapelici na plaži pa tudi na gori z razgledom na Velebit in okoliške otoke.

V prostem času se boste lahko preizkusili v vožnji s kajakom, supom, se igrali pikado in druge igre, plavali v svetlečem se planktonu, se zavrteli na plesnem večeru, si v kinu pod zvezdami ogledali film, občudovali sončne vzhode in zahode, šli na sprehod ali sladoled …

Super ugodne počitnice, ki vas bodo razveselile, obogatile in vam še dolgo ostale v lepem spominu. Namestitev v klimatiziranih apartmajih s polnim penzionom in avtobusnim prevozom iz Ljubljane (brezplačno parkiranje), Novega mesta in Metlike. Vabljeni tudi predšolski in osnovnošolski otroci z vsaj enim od staršev.  Vse všteto + prevoz že za 199 EUR na osebo.

Termini:

– 1. teden:od 13. do 20. julija 2024 (zagotovljeno)

– 2. teden:od 20. do 27. julija 2024 (zagotovljeno)

– 3. teden:od 27. julija do 3. avgusta 2024 (polno, čakalna lista)

– 4. teden:od 3. do 10. avgusta 2024 (zagotovljeno)

– 5. teden:od 10. do 17. avgusta 2024 (zagotovljeno)

Duhovno spremljanje: bratje kapucini; informacije in prijave: https://pocitnice.zamlade.si in info@zamlade.si