Oznanila – praznik Jezusovega krsta – 8. januar 2022

Nedelja, 8. januar, je praznik Jezusovega krsta. S tem praznikom se zaključi božični čas, vendar božične pesmi še ostanejo vse do praznika Jezusovega darovanja v templju, ki je štirideset dni po božiču.

Torek, 10. januar, ob 19:00 je v Antonovem domu na Viču prvi Večer Plus+ v novem letu z glasbeno skupino Svetnik. Tekom večera bodo mladi lahko prisluhnili govoru o evharistiji, imeli adoracijo, možnost za spoved ter druženje.

Petek, 13. januar, je skavtski petek. Pri sveti maši sodelujejo skavti. Na ta dan je bilo leta 1992 mednarodno priznanje Republike Slovenije s strani Vatikana.

Sobota, 14. januar, dan celodnevnega češčenja Najsvetejšega. Na ta dan bodo svete maše ob 8.00, 10.00 in 19.00, ko bo sklep češčenja Svetega Rešnjega Telesa. Na začetku bodo pete litanije Srca Jezusovega in nato sveta maša. Po sveti maši, ob 20.00, bo koncert božičnih pesmi v cerkvi na Brezovici, ki ga pripravlja MePZ Brezovica.

K molitvi ste povabljeni po naslednjem vrstnem redu:
 8.00    sveta maša    
 9.00    moli soseska Brezovica
10.00   sveta maša
11.00   mladi: birmanci, animatorji, skavti
14.00   molijo neokatehumenske skupnosti  
15.00   moli soseska Dragomer in Lukovica
16.00   moli soseska Log                     
17.00   moli soseska Vnanje Gorice
18.00   moli ŽPS, Karitas in zakonske skupine
19.00   sklep celodnevnega češčenja s sveto mašo

Nedelja, 15. januar, Antonova nedelja, žegnanje na Brezovici. Ob 10.00 je slovesna sveta maša. Naj bo to dan zahvale in priprošnje Bogu za dar vere in zaupanja, da je Gospod naš Odrešenik.

About

View all posts by