Oznanila, 6. avgust 2018

VIOLINSKO – ORGELSKI KONCERT

Brezovica – cerkev sv. Antona Puščavnika

Nedelja, 12. avgust 2018, ob 19.00

Antonio Vivaldi “Štirje letni časi” (Pomlad, Poletje, Jesen, Zima)

Fedor Stroganov “Suite v francoskem stilu” (Overture in Aria)  za violino in orgle

Ildar Gatov  – violina  in   Fedor Stroganov – orgle

 

Ildar Gatov   je vrhunski violinist .Diplomiral je na Moskovskem konservatoriju  Čajkovskega(Akademiji za glazbo) in na Sankt-Peterburškem državnem konservatoriju Rimskega- Korsakova (Akademiji za glasbo)  kot violinist in dirigent. Po zaključenem izobraževanju je bil profesor violine  na Kazanskem Državnem konservatoriju (Akademiji za glasbo)  in solist v Kazanski Državni  filharmoniji. Od leta 1993 do leta 2015 je bil član velikega simfoničnega orkestra Državnega Akademskega Marijinskega gledališča v S. Peterburgu. Sodeloval je na številnih festivalih po Evropi.

Fedor Stroganov  je  vrhunski   organist, čembalist, pianist, profesor na Moskovskem konservatoriju  Čajkovskega  (Akademiji za glasbo), solist Moskovske filharmonije, član Zveze skladateljev Rusije. Diplomiral je na Moskovskem konservatoriju  Čajkovskega kot skladatelj in organist. Od leta 1997 poučuje klavir in kompozicijo na Visoki šoli za glasbo in gledališke umetnosti Galine Vishnevskove. Udelezeval se je mnogih priznanih festivalov. Fedor redno sodeluje v žiriji tekmovanj mladih skladateljev in izvajalcev, izvaja mojstrske tečaje.

About

View all posts by