Oznanila – 1. postna nedelja – 18. februar 2024

V ponedeljek, 19. februarja, zvečer po sveti maši bo molitev mladih za mlade v stiski. Molitev bo vsak ponedeljek v postu po sveti maši od 19.30 do 20.00. Prvi molitveni večer bo v kapeli v župnišču.

Postna akcija: “Tvoja vera te je rešila!

Vsak postni petek je molitev križevega pota po sv. maši na Brezovici.

Na Logu pa je v postnem času molitev križevega pota vsako nedeljo ob 15.00 po cesti do cerkve. V primeru slabega vremena je molitev v kapeli na Logu.

Vsak delavnik v postnem času je molitev hvalnic ob 6.00 uri v prostorih Catehumeniuma.

POSTNO DEKANIJSKO ROMANJE V KARTUZIJO ŽIČE in SLOVENSKE KONJICE
SOBOTA, 9. MAREC 2024, ob 7.30 (Vič)

Odhod avtobusa izpred viške cerkve ob 7.30, ter vožnja po avtocesti in regionalni cesti do Žič. Tam bo VODEN OGLED bivše žičke KARTUZIJE. Možnost nakupa domačih izdelkov.

Ob 12.30 KRIŽEV POT, ob 13.00 SV. MAŠA V ŽUPNIJSKI CERKVI sv. Jurija v Slovenskih Konjicah.
Po sveti maši bo KOSILO v bližnji gostilni FINK. Po kosilu se bomo odpravili proti domu.   V Ljubljani bomo med 18.00 in 19.00.

Prijave do konca februarja 2024, oz. do napolnitve prostih mest.

PRISPEVEK: 40 EUR (če je druga oseba iz iste družine, je zanjo 35 €)
Prispevek vključuje: Avtobusni prevoz, vstopnino za voden ogled in kosilo.

Trimesečni program za žalujoče – od 9. maja do 18. julija 2024, od 17.00 do 19.00
(šest srečanj po dve uri na štirinajst dni)

Žalujoči večkrat išče varno okolje, spoštljivo in čuteče poslušanje, prostor za svojo zgodbo bolečine in ljubezni, ki jo je doživel ob umrli ljubljeni osebi.

Prav to želi omogočiti ta program, ki se opira na knjigo Pot žalovanja (Patrick O’Malley). V njem lahko žalujoči najdejo zgodbo ljubezni v žalosti ob izgubi svoje ljubljene osebe ter odkrijejo njeno pomembnost in dragocenost. V program se lahko vključi vsak žalujoči, ko je minilo vsaj šest mesecev od izgube. Obsega šest srečanj (vsakih štirinajst dni). Srečanje traja dve uri. V skupini je največ pet žalujočih.

O načinu delovanja skupine lahko preberete na spletnih straneh Ignacijevega doma, še več pa tudi tukaj. O doživljanju programa lahko preberete tukaj. Dodatne informacije lahko dobite na e-mailu Ivan.Platovnjak@teof.uni-lj.si ali pa po telefonu 051 613 373 ali po spletu. Za sodelovanje v programu se je potrebno prijaviti pred začetkom programa.

Kateheza Dobrega pastirja I. stopnja

Z veseljem vas obveščamo, da bomo poleti 2024 začeli z novim usposabljanjem za delo s 3-6 letnimi otroki. Prijave zbiramo do 30. aprila 2024. Več o KDP si lahko preberete na spletni strani https://www.kdp-slo.si/.

(Opravljena I. stopnja je pogoj za udeležbo na usposabljanju za delo s 6-9 in 9-12 letnimi otroki)

VABILO NA USPOSABLJANJE ZA SVOJCE, KI OSKRBUJEJO DRUŽINSKEGA ČLANA

Začetek: torek, 19. marec 2024, ob 17.00.
Skupaj deset srečanj,
Loška cesta 12, Stavba Občinske uprave Log Dragomer.

Na desetih zaporednih srečanjih boste pridobili informacije in veščine, ki jih družinski oskrbovalci najbolj potrebujete pri domači oskrbi (kako se pogovarjati s svojcem, o negi, demenci, žalovanju…), ob enem pa se boste lahko povezali z drugimi, ki so v podobni situaciji kot vi. Usposabljanje izvaja Inštitut Antona Trstenjaka v sodelovanju s Občino Log – Dragomer in bo potekalo tedensko ob torkih ob 17.00 v Stavbi Občinske uprave, Log – Dragomer. Začnemo 19. marca 2024. Za prebivalce občine Log-Dragomer je usposabljanje brezplačno, prijava je možna do zapolnitve prostih mest.

Več informacij in prijava na 041 349 812, podajrokopisarna@gmail.com

Za osnovno držo vernika Cerkev za postni čas določa posebne oblike spokornosti:

Strogi post, ki je na pepelnično sredo in na veliki petek. Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže od izpolnjenega osemnajstega leta do šestdesetega leta.
Samo zdržek od mesnih jedi je na vse petke v letu. Zunaj postnega časa smemo zdržek od mesnih jedi zamenjati s kakim drugim dobrim delom pokore ali ljubezni do bližnjega. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega štirinajstega leta. Kadar je praznik (cerkveni ali državni) na petek ali je kakšna slovesnost v družini (praznovanje, pogreb…) zdržek ne veže.

Gotovo je na prvem mestu osebna odpoved razvadam, zasvojenostim  in grešnim oblikam življenja. Brez telesne drže in doslednosti ni mogoče pričakovati koraka k boljšemu na področju duhovnega življenja. Telesnega in duhovnega življenja namreč ni mogoče ločiti.