Oznanila – zahvalna nedelja – 31. nedelja med letom – 5. november 2023

O Bog, vse je delo tvojih rok. Delo pridnih rok pa blagoslavlja Bog.

Hvala vsem, ki s svojo molitvijo in delom podpirate in sooblikujete življenje v župniji. Hvala vsem, ki v župniji opravljate različne službe: organistom, voditeljem zborov, pevcem, bralcem Božje besede, pritrkovalcem, mežnarjem in ministrantom.

Vsem, ki čistite in krasite cerkev na Brezovici, v Vnanjih Goricah, kapelo in cerkev na Logu, cerkev v Dragomeru. Vsem, ki skrbite za čistočo in urejenost Marijinega doma. Vsem ključarjem in Karitas. Hvala katehistinjam, ki vsak teden posredujete zaklad vere in darujete del svojega življenja za mlade rodove. Pa tudi vsem, ki z molitvijo ali z materialnimi darovi podpirate župnijo.

Hvala vsem starejšim in bolnim, ki z molitvijo in darovanjem trpljenja prosite za blagoslov. Hvala vsem, ki s prostovoljnim delom darujete svoj čas in moči za župnijo.

Jožef Poje, župnik

Ponedeljek, 6. november, po večerni sv. maši srečanje molitvene skupine Beseda Življenja.

Četrtek, 9. november, ob 19.00, srečanje očetov otrok tretjega razreda, prvoobhajancev, ki se pripravljajo na prvo sveto obhajilo.

Petek, 10. november, skavtski petek, pri sveti maši sodelujejo skavti.

Sobota, 11. november, od 10.00 do 10.30, srečanje ministrantov. Prav tako je od 10.00 do 10.30 srečanje otroškega pevskega zborav Marijinem domu.

Nedelja, 12. november, ob 19.00 v Marijinem domu, Antonov večer. Z nami bo gospa Urška Valjavec.

Smrt bližnjega je težko sprejeti, najtežje pa je sprejeti smrt svojega otroka. Prav s tem se je morala soočiti mlada mamica Urška Valjavec, ko je njen prvi otrok zbolel za težko obliko tumorja v ušesu. Kako je zmogla sprejeti njegovo smrt in pogreb? Kakšno vlogo je v tem času v njenem življenju imela vera in zaupanje v Jezusa? Svojo dragoceno izkušnjo bo z veliko odprtostjo z nami delila na Antonovem večeru. Lepo povabljeni.

Sobota, 25. november, ob 16.30 – Kulturni dom Jakoba Trobca, Polhov Gradec: ob desetletnici smrti akademika, dr. Jožeta Trontlja okrogla miza z naslovom: Vprašanja ob koncu življenja. Z dr. Borutom Ošlajem, dr. Urhom Grošljem in dr. Jadranko Buturović Ponikvar se bo pogovarjala zdravnica Meta Rus. Okrogli mizi bo sledil spominski večer s kulturnim programom ob pogovoru s Tatjano Trontelj.