Oznanila – BINKOŠTI – 19. maj 2024

Nedelja, 19. maj, Binkoštna nedelja, ob 10.00, zahvalni dan prvoobhajancev in njihovih družin. To je petdeseti dan po veliki noči. Praznik prihoda Svetega Duha.

Ponedeljek, 20. maj, binkoštni ponedeljek, praznik Marije, Matere Cerkve.

Ponedeljek, 20. maj, srečanje za birmanske botre ob 20.00 v Marijinem domu.

V ponedeljek, 20. maja, bo po večerni sv. maši v župnijski cerkvi na Brezovici koncert učencev in dijakov orgel in harmonike Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana. Predstavili se nam bodo z različnimi skladbami in pestrim glasbenim programom. Lepo vabljeni, da pridete poslušat in s tem podprete mlade glasbenike.

Četrtek, 23. maj, romanje sodelavcev Karitas k sv. Luciji v Dražgoše in v Crngrob, kjer je cerkev Marijinega oznanjenja, ena najlepših srednjeveških cerkva v Sloveniji. Odhod je po jutranji sveti maši ob 8.30.

Petek, 24. maj, praznik Marije Pomagaj, zavetnice Slovencev.

Nedelja, 26. maj, praznik Svete Trojice, žegnanje v Vnanjih Goricah ob 8.30 na Gulču.

Nedelja, 26. maj, sklep skavtskega leta in  skavtske obljube. Sveta maša s skavti in njihovimi starši bo ob 12.00 v Vnanjih Goricah, Na Brce.

Vseslovensko srečanje otroških pevskih zborov bo 9. junija 2024 ob 15. uri v cerkvi Marije Pomočnice na Rakovniku v Ljubljani.

Organizatorji pričakujemo med 700 in 800 otrok iz 53 zborov po vsej Sloveniji. Skupaj bodo sestavili enega največjih otroških pevskih zborov pri nas, ki bo s svojim petjem polepšal sveto mašo. Zbore bo spremljal band, vse pa bo potekalo pod taktirsko palico mlade zborovodkinje Viktorije Celarc.

Več na spletni strani: https://donbosko.si/vseslovensko-srecanje-otroskih-pevskih-zborov/

Za mlade

Mladi med 19. in 35. letom (študenti in mladi v poklicih) lepo vabljeni na duhovni vikend Ljubim s čistim srcem, ki bo med 17. in 19. 5. v Vrbju pri Žalcu. Gre za vikend razmišljanja in pogovorov na temo odkrivanja ljubezni, čistosti, življenja v prijateljskih in romantičnih odnosih ter pričevanje o življenju v zakonu. Prijavite se lahko do 10. maja preko maila (sflslovenija@gmail.com) oz. po telefonu (031 349 286). Kontakti so objavljeni tudi na plakatu na oglasni deski pred cerkvijo na Brezovici.

Romanje na Brezje – ob zaključku šolskega in študijskega leta Katoliška mladina organizira tradicionalno zahvalno romanje na Brezje. Potekalo bo v noči s 28. na 29. junija 2024. Začelo se bo ob 21.00 izpred Zavoda sv. Stanislava v Šentvidu. Ob 2.00 se nam lahko priključite v Kranju (Župnijska cerkev sv. Modesta). Jutranja sveta maša na Brezjah bo ob 7.00. Prijava za organiziran avtobusni prevoz iz Brezij do Ljubljane je možna do 22. junija. Vabljeni, da romanje organizirate tudi iz svoje župnije.

Mladifest – Romanje v Međugorje od 1. 8. do 6. 8. 2024. Namenjeno je mladim, predvsem študentom, ki bi želeli poglobiti vero, preživeti nekaj dni v skupnosti romarjev ter ustvariti nova prijateljstva. Letošnje geslo festivala je: “A le eno je potrebno. Marija si je izvolila dobri del, ki ji ne bo odvzet” Lk 10, 42. Število mest je omejeno, prijavnico najdete na naši spletni strani.