Oznanila – 30. nedelja med letom – 29. oktober 2023

Ves mesec november je zaznamovan z molitvijo za naše rajne. Največji poudarek je prav prvega novembra, na praznik Vseh svetih, ko še posebej molimo na pokopališčih in drugega novembra, na dan spomina vernih rajnih, ko z molitvijo prosimo za rajne, ki še ne živijo v polnosti sreče, ampak potrebujejo naše molitve in dobra dela za očiščenje bremena greha.

Ponedeljek in torek, 30. in 31. oktober, bo spovedovanje pred praznikom Vseh svetih pred sveto mašo od 18.00 do 19.00.

Popolni odpustek lahko darujemo za naše rajne, če opravimo spoved, prejmemo sveto obhajilo, obiščemo pokopališče in molimo vero in Očenaš po namenu svetega očeta.

Sreda, 1. november, praznik Vseh svetih. Svete maše bodo:
ob 7.00 v Vnanjih Goricah,
ob 8.30 na Logu v cerkvi,
ob 10.00 v Dragomerju in
14.00 na Brezovici.
Na vseh krajih bo po sveti maši molitev na pokopališču.

Ob 18.00 bo 1. novembra molitev vseh delov rožnega venca v cerkvi na Brezovici pred 2. novembrom, ko se spominjamo vernih rajnih.

Četrtek, 2. november, dan vernih rajnih. Povabljeni k sveti maši za rajne ob 8.00 ali ob 19.00 na Brezovico.

Petek, 3. november, prvi petek v mesecu novembru. Obisk starejših in bolnih na domu. Zvečer po maši molitev pred Najsvetejšim do 20.30 in med tem priložnost za sveto spoved.

Petek, 3. november, srečanje birmancev, ki obiskujejo deveti razred, na prvi petek v mesecu, udeležba pri večerni sv. maši ob 19.00.

Petek, 3. november, srečanje lovcev, ob 19.00, pri sveti maši, na god sv. Huberta, zavetnika lovcev.

Sobota, 4. november, prva sobota, od 18.30 dalje, molitev rožnega venca pred Najsvetejšim s premišljevanjem na fatimski način pred sveto mašo in litanije Matere Božje.

Nedelja, 5. november, zahvalna nedelja in krstna nedelja.

_______________________________________________

V Ignacijevem domu duhovnosti bo priprava na zakon preko spleta od 3. do 5. novembra 2023. Zaročenci se lahko prijavijo preko spleta ali pa na e-naslovu pripravanazakon@ignacijevdom.si. Več informacij o pripravi je na spletu. Na njem najdete tudi odmeve na pripravo.

_______________________________________________

Evropsko srečanje mladih

Od četrtka, 28. decembra 2023, do ponedeljka, 1. januarja 2024, se bo več tisoč mladih iz različnih držav in krščanskih denominacij zbralo v Ljubljani z okolico za pet dni. Za seboj puščajo varnost in gotovost svojih domov:

• da bi jih domačini sprejeli,
  • da bi spoznali drugo kulturo in drug način življenja,
  • da bi srečali mlade z različnih delov Evrope in onkraj nje,
  • da bi preko molitve, tišine, pesmi, premišljevanja in deljenja zgodb iskali smisel življenja,
  • da bi skupaj vstopili v novo leto 2024.

Običajen dan udeleženci začnejo z zajtrkom po družinah gostiteljicah. Po jutranji molitvi v župnijski cerkvi in pogovornih skupinah se udeleženci napotijo v center mesta na opoldansko molitev. Po prostem času za kosilo in ogled mesta sledijo raznovrstne delavnice. Z večerjo in večerno molitvijo pa se bogat dan zaključi in udeleženci se vrnejo h gostiteljem.

Na silvestrovo se program zvečer ne konča z večerno molitvijo, vendar se nekaj minut pred polnočjo povežejo v molitvi za mir, preden praznovanje novega leta nadaljujejo s festivalom narodov. Celoten program srečanja je odprt za vse.

Iščemo družine in posameznike, ki bi bili pripravljeni gostiti mlade tudi v naši župniji, ki bodo prišli na srečanje. Ne potrebujete veliko: mladi morajo le nekam pogrniti svojo spalko, pozajtrkovati in z vami pojesti novoletno kosilo. S tem dobite novo priložnost za srečanje in pogovor z mladimi iz vse Evrope.

Vsi, ki ste pripravljeni sodelovati kot prostovoljci, se lahko javite na info@taizeljubljana.si. Iščemo osebe, ki bi pomagale pri prevajanju, fotografiranju, glasbi, logistiki ali tehničnim vidikom srečanja. Če mislite, da s svojimi talenti lahko kakorkoli pomagate pri organizaciji srečanja, pišite.