Oznanila – 28. nedelja med letom – 13. oktober 2024

V soboto, 19. oktobra, bo od 8.30 do 13.00 v Zavodu sv. Stanislava v Šentvidu nad Ljubljano izobraževanje za vse pastoralne sodelavce.

Prepoznavali bomo svoje misijonsko poslanstvo, ki ga živimo v svojih župnijah in o tem, kako ga kažemo navzven. Kaj je tisto, kar nas nagovarja, da sooblikujemo pastoralno življenje v župniji; kaj me nagovarja, »da ne zbežim«?

Pogled na to bo dopolnila dr. Rosvita Pesek z vpogledom na področje oznanjevanja v (socialnih) medijih; kako življenje v župniji posredujemo-oznanjamo navzven.

Po polurnem odmoru sledi delo po skupinah. V pričevanjskih delavnicah bomo odkrivali svojo pot misijonarstva v pastorali in iskali načine za evangelizacijo ter vključevanje vernikov v občestvo. V delavnice se bomo razdelili glede na službo, ki jo opravljamo, posamezne skupine pa bodo kot pričevalci nagovorili strokovnjaki:

Pevci, vodi g. Gregor Klančič.

Kateheti, vodi ga. Marinka Stare.

Zakristani, vodi g. Anže Cunk.

Izredni delivci obhajila, vodi g. Robert Farič.

Gospodarski svet, vodi g. Blaž Gregorc.

Bralci, vodita ga. Alenka H. Felc in g. Matjaž Merljak.

Krasilke, vodi g. Marjan Planinšek.

Karitas in Young Caritas, vodita g. Jože Kern in g. Luka Oven.

Sklep bo s skupnim kosilom. Prijava je na naslovu urad.za.laike.lj@rkc.si  ali  na povezavi Svinčnik zanj

Sobota, 19. oktober, po sv. maši ob 19.45 bo ga. Marija Leskovec predstavila misijonsko izkušnjo prostovoljcev, z dveh indijskih misijonih, kjer je tudi slovenka Mojca Gayen.

Nedelja, 20. oktober, misijonska nedelja. Pri vseh nedeljskih mašah se bomo spomnili naših misijonarjev po svetu. Dar na misijonsko nedeljo je namenjen slovenskim misijonarjem. Hvala.