Vrednote

Doslednost pri drugem kar v naprej predpostavljamo, še posebno ko se dogovarjamo o pomembnih stvareh. A doslednost je vrednota s kariero lahko živim lepše, boljše. Ni potrebna le pri velikih, pomembnih stvareh ampak, če je ni v drobnih, majhnih, vsakdanjih stvareh je ne bo niti v velikih.

Potrpežljivost je drugačna vrsta moči. Včasih jo celo zamenjamo s slabostjo. Vendar potrpežljivost ni speča. Biti potrpežljiv ne pomeni sprijazniti se z vsem brez pritožbe. Mnogokrat moramo spregovoriti. Potrpežljivost je moč, ki nam omogoči govoriti vljudno in prijazno… K potrpežljivosti je poklican vsak in v vsakem obdobju življenja. »Ljubezen je potrpežljiva« (1 Kor 13,4).

Vrednota je kot temelj pri hiši. Temelja se ne vidi, je skrit. A od njega je odvisna trdnost in kvaliteta hiše. To se pokaže še posebno takrat ko je potres ali naravna nesreča. Dober temelj ohranja hišo dolgo trdno, varno, kvalitetno.

About

View all posts by