Dobrodelni violinski koncert za pomoč pri nakupu gasilskega vozila za gasilce v Ukrajini

Na pobudo vrhunskega violinista Ildarja Gatova, ki živi na Logu pri Brezovici, v Župniji Brezovica, pripravljamo dobrodelni koncert, ki bo v nedeljo, 22.5.2022, po sveti maši, ki je ob 8.30 na Gulču v Vnanjih Goricah.

Ildar Gatov  je vrhunski violinist. Diplomiral je na Moskovskem konservatoriju  Čajkovskega (akademija za glasbo) in na Sankt Peterburškem državnem konservatoriju Rimskega- Korsakova (akademija za glasbo) kot violinist in dirigent.

Po zaključenem izobraževanju je bil profesor violine na akademiji za glasbo na Kazanskem Državnem konservatoriju in solist v Kazanski državni filharmoniji.

Od leta 1993 do leta 2015 je bil član velikega simfoničnega orkestra Akademskega Marijinskega gledališča v Sankt Peterburgu. Sodeloval je na številnih glasbenih festivalih po Evropi. Zadnja leta živi v župniji Brezovica in glasbeno deluje v Sloveniji.

Za pomoč se v naprej iskreno zahvaljujemo.

About

View all posts by